ent. flt.
nominativ lihkadus lihkadusat
akkusativ lihkadusa lihkadusaid
genitiv lihkadusa lihkadusaid
illativ lihkadussii lihkadusaide
lokativ lihkadusas lihkadusain
komitativ lihkadusain lihkadusaiguin
essiv lihkadussan
Eanet sojahanhámit →

lihkadus (subst.)

ent. flt.
nominativ lihkadus lihkadusat
akkusativ lihkadusa lihkadusaid
genitiv lihkadusa lihkadusaid
illativ lihkadussii lihkadusaide
lokativ lihkadusas lihkadusain
komitativ lihkadusain lihkadusaiguin
essiv lihkadussan
Eanet sojahanhámit →
lihkadus Oza buot hámiid teavsttain →
  • lihkadus subst. ent. nominativ

presens (odne) preteritum (ikte)
1.p.ent. (mun) lihkan lihkken
2.p.ent. (don) lihkat lihkket
3.p.ent. (son) lihkká lihkai
1.p.tot. (moai) lihkke lihkaime
2.p.tot. (doai) lihkkabeahtti lihkaide
3.p.tot. (soai) lihkkaba lihkaiga
1.p.flt. (mii) lihkkat lihkaimet
2.p.flt. (dii) lihkkabehtet lihkaidet
3.p.flt. (sii) lihkket lihkke
presens nektingsform
(odne in) lihka
preteritum nektingsform
(ikte in) lihkkan
perf.partisipp
(lean) lihkkan
Eanet sojahanhámit →

lihkkat (verb)

presens (odne) preteritum (ikte)
1.p.ent. (mun) lihkan lihkken
2.p.ent. (don) lihkat lihkket
3.p.ent. (son) lihkká lihkai
1.p.tot. (moai) lihkke lihkaime
2.p.tot. (doai) lihkkabeahtti lihkaide
3.p.tot. (soai) lihkkaba lihkaiga
1.p.flt. (mii) lihkkat lihkaimet
2.p.flt. (dii) lihkkabehtet lihkaidet
3.p.flt. (sii) lihkket lihkke
presens nektingsform
(odne in) lihka
preteritum nektingsform
(ikte in) lihkkan
perf.partisipp
(lean) lihkkan
Eanet sojahanhámit →
lihkkat Oza buot hámiid teavsttain →
  • lihkkat verb


Der/d (verb)

Der/d
  • avledning: -d verb imperativ 3.p.ent.

presens (odne) preteritum (ikte)
1.p.ent. (mun) lihkadan lihkadin
2.p.ent. (don) lihkadat lihkadit
3.p.ent. (son) lihkada lihkadii
1.p.tot. (moai) lihkadetne lihkadeimme
2.p.tot. (doai) lihkadeahppi lihkadeidde
3.p.tot. (soai) lihkadeaba lihkadeigga
1.p.flt. (mii) lihkadit
(mii) lihkadat
lihkadeimmet
2.p.flt. (dii) lihkadehpet lihkadeiddet
3.p.flt. (sii) lihkadit lihkadedje
presens nektingsform
(odne in) lihkat
preteritum nektingsform
(ikte in) lihkadan
perf.partisipp
(lean) lihkadan
Eanet sojahanhámit →

lihkadit (verb)

presens (odne) preteritum (ikte)
1.p.ent. (mun) lihkadan lihkadin
2.p.ent. (don) lihkadat lihkadit
3.p.ent. (son) lihkada lihkadii
1.p.tot. (moai) lihkadetne lihkadeimme
2.p.tot. (doai) lihkadeahppi lihkadeidde
3.p.tot. (soai) lihkadeaba lihkadeigga
1.p.flt. (mii) lihkadit
(mii) lihkadat
lihkadeimmet
2.p.flt. (dii) lihkadehpet lihkadeiddet
3.p.flt. (sii) lihkadit lihkadedje
presens nektingsform
(odne in) lihkat
preteritum nektingsform
(ikte in) lihkadan
perf.partisipp
(lean) lihkadan
Eanet sojahanhámit →
lihkadit Oza buot hámiid teavsttain →
  • lihkadit verb imperativ 3.p.ent.

Juoga ii doaimma?

Jus fuobmát meattáhusa, de berrešit váldit oktavuođa minguin. Čilge čuolmma ja muital guđe neahttalohkki dahje mobiilatelefovnna don geavahit, ja maid don ledjet ohcame go fuobmájit váttisvuođa.

lihkadus lea vejolaččat dán sáni hápmi:

Der/d
  • avledning: -d verb imperativ 3.p.ent.
lihkadit Oza buot hámiid teavsttain →
  • lihkadit verb imperativ 3.p.ent.
lihkadus Oza buot hámiid teavsttain →
  • lihkadus subst. ent. nominativ
lihkkat Oza buot hámiid teavsttain →
  • lihkkat verb