ent. flt.
nominativ álbmot álbmogat
akkusativ álbmoga álbmogiid
genitiv álbmoga álbmogiid
illativ álbmogii álbmogiidda
lokativ álbmogis álbmogiin
komitativ álbmogiin álbmogiiguin
essiv álbmogin
Eanet sojahanhámit →

álbmot (subst.)

ent. flt.
nominativ álbmot álbmogat
akkusativ álbmoga álbmogiid
genitiv álbmoga álbmogiid
illativ álbmogii álbmogiidda
lokativ álbmogis álbmogiin
komitativ álbmogiin álbmogiiguin
essiv álbmogin
Eanet sojahanhámit →
álbmot Oza buot hámiid teavsttain →
  • álbmot subst. ent. nominativ
  • álbmot subst. ent. genitiv
  • álbmot subst. ent. akkusativ

Juoga ii doaimma?

Jus fuobmát meattáhusa, de berrešit váldit oktavuođa minguin. Čilge čuolmma ja muital guđe neahttalohkki dahje mobiilatelefovnna don geavahit, ja maid ledjet ohcame go fuobmájit váttisvuođa.

álbmot lea vejolaččat dán sáni hápmi:

álbmot Oza buot hámiid teavsttain →
  • álbmot subst. ent. nominativ
  • álbmot subst. ent. genitiv
  • álbmot subst. ent. akkusativ
álbmut Oza buot hámiid teavsttain →
  • álbmut verb indikativ presens 3.p.flt.
  • álbmut verb indikativ preteritum 2.p.ent.
  • álbmut verb imperativ 2.p.flt.
  • álbmut verb imperativ 1.p.flt.