ent. flt.
egennavn genitiv Hámmerfeastta (bokte)
egennavn lokativ Hámmerfeasttas
egennavn illativ Hámmerfestii
Eanet sojahanhámit →

Hámmerfeasta (subst. egennavn)

ent. flt.
egennavn genitiv Hámmerfeastta (bokte)
egennavn lokativ Hámmerfeasttas
egennavn illativ Hámmerfestii
Eanet sojahanhámit →
Hámmerfeasta Word history → (Ii gávdno min teakstakorpusis)
  • Hámmerfeasta subst. egennavn attr.
  • Hámmerfeasta subst. egennavn ent. nominativ

Juoga ii doaimma?

If you find any bugs, please get in touch with us. Describe the problem, and tell us what web browser or mobile phone you were using, or what word you were searching for when you encountered the problem.

Hámmerfeasta lea vejolaččat dán sáni hápmi:

Hámmerfeasta Word history → (Ii gávdno min teakstakorpusis)
  • Hámmerfeasta subst. egennavn attr.
  • Hámmerfeasta subst. egennavn ent. nominativ