ent. flt.
nominativ boarrásiidfuolla boarrásiidfuolat
akkusativ boarrásiidfuola boarrásiidfuolaid
genitiv boarrásiidfuola boarrásiidfuolaid
illativ boarrásiidfullii boarrásiidfuolaide
lokativ boarrásiidfuolas boarrásiidfuolain
komitativ boarrásiidfuolain boarrásiidfuolaiguin
essiv boarrásiidfuollan
Eanet sojahanhámit →

boarrásiidfuolla (subst.)

ent. flt.
nominativ boarrásiidfuolla boarrásiidfuolat
akkusativ boarrásiidfuola boarrásiidfuolaid
genitiv boarrásiidfuola boarrásiidfuolaid
illativ boarrásiidfullii boarrásiidfuolaide
lokativ boarrásiidfuolas boarrásiidfuolain
komitativ boarrásiidfuolain boarrásiidfuolaiguin
essiv boarrásiidfuollan
Eanet sojahanhámit →
boarrásiidfuolla Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • boarrásiidfuolla subst. ent. nominativ

attr. boares (olmmoš)
ent. nominativ boaris  →
flt. nominativ (olbmot leat) boarrásat
komparativ attr. boarrásat
boarráset
komparativ ent. nominativ (vel) boarráseabbo  →
superlativ ent. nominativ (buot) boarrásamos
(buot) boarráseamos  →
Eanet sojahanhámit →

boaris (adj.)

attr. boares (olmmoš)
ent. nominativ boaris  →
flt. nominativ (olbmot leat) boarrásat
komparativ attr. boarrásat
boarráset
komparativ ent. nominativ (vel) boarráseabbo  →
superlativ ent. nominativ (buot) boarrásamos
(buot) boarráseamos  →
Eanet sojahanhámit →

ent. flt.
nominativ fuolla
akkusativ fuola
genitiv fuola
illativ fullii
lokativ fuolas
komitativ fuolain
essiv fuollan
Eanet sojahanhámit →

fuolla (subst.)

  • (subst.) omsorg
    Mun anán das fuola.
    Jeg sørger for det.
    Mun anán das fuola.
    Jeg viser omsorg for henne.
ent. flt.
nominativ fuolla
akkusativ fuola
genitiv fuola
illativ fullii
lokativ fuolas
komitativ fuolain
essiv fuollan
Eanet sojahanhámit →
fuolla Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • fuolla subst. ent. nominativ

Juoga ii doaimma?

If you find any bugs, please get in touch with us. Describe the problem, and tell us what web browser or mobile phone you were using, or what word you were searching for when you encountered the problem.

boarrásiidfuolla lea vejolaččat dán sáni hápmi:

boaris Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • boaris adj.
boaris Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • boaris subst.
boarrásiidfuolla Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • boarrásiidfuolla subst. ent. nominativ
fuolla Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • fuolla subst. ent. nominativ