ent. flt.
nominativ hámmerfeastalaš hámmerfeastalaččat
akkusativ hámmerfeastalačča hámmerfeastalaččaid
genitiv hámmerfeastalačča hámmerfeastalaččaid
illativ hámmerfeastalažžii hámmerfeastalaččaide
lokativ hámmerfeastalaččas hámmerfeastalaččain
komitativ hámmerfeastalaččain hámmerfeastalaččaiguin
essiv hámmerfeastalažžan
Eanet sojahanhámit →

hámmerfeastalaš (subst.)

ent. flt.
nominativ hámmerfeastalaš hámmerfeastalaččat
akkusativ hámmerfeastalačča hámmerfeastalaččaid
genitiv hámmerfeastalačča hámmerfeastalaččaid
illativ hámmerfeastalažžii hámmerfeastalaččaide
lokativ hámmerfeastalaččas hámmerfeastalaččain
komitativ hámmerfeastalaččain hámmerfeastalaččaiguin
essiv hámmerfeastalažžan
Eanet sojahanhámit →
hámmerfeastalaš Word history → (Ii gávdno min teakstakorpusis)
  • hámmerfeastalaš subst. ent. nominativ

ent. flt.
egennavn genitiv Hámmerfeastta (bokte)
egennavn lokativ Hámmerfeasttas
egennavn illativ Hámmerfestii
Eanet sojahanhámit →

Hámmerfeasta (subst. egennavn)

ent. flt.
egennavn genitiv Hámmerfeastta (bokte)
egennavn lokativ Hámmerfeasttas
egennavn illativ Hámmerfestii
Eanet sojahanhámit →
Hámmerfeasta Word history → (Ii gávdno min teakstakorpusis)
  • Hámmerfeasta subst. egennavn


Der/lasj (adj.)

  • liknende av eller som tilhører X
Der/lasj
  • avledning: -laš adj. attr.

Juoga ii doaimma?

If you find any bugs, please get in touch with us. Describe the problem, and tell us what web browser or mobile phone you were using, or what word you were searching for when you encountered the problem.

hámmerfeastalaš lea vejolaččat dán sáni hápmi:

Der/lasj
  • avledning: -laš adj. attr.
Hámmerfeasta Word history → (Ii gávdno min teakstakorpusis)
  • Hámmerfeasta subst. egennavn
hámmerfeastalaš Word history → (Ii gávdno min teakstakorpusis)
  • hámmerfeastalaš subst. ent. nominativ