ent. flt.
nominativ juovllat
akkusativ juovllaid
illativ juovllaide
lokativ juovllain
komitativ juovllaiguin
essiv juovlan
Eanet sojahanhámit →

juovllat (subst.)

  • (subst.) jul
    vuosttaš juovlabeaivi
    første juledag
    juovlaruohtta
    julaften
ent. flt.
nominativ juovllat
akkusativ juovllaid
illativ juovllaide
lokativ juovllain
komitativ juovllaiguin
essiv juovlan
Eanet sojahanhámit →
juovllat Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • juovllat subst. flt. nominativ

ent. flt.
egennavn genitiv Juovlla (bokte)
egennavn lokativ Juovllas
egennavn illativ Juvlii
Eanet sojahanhámit →

Juovla (subst. egennavn)

ent. flt.
egennavn genitiv Juovlla (bokte)
egennavn lokativ Juovllas
egennavn illativ Juvlii
Eanet sojahanhámit →
Juovla Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • Juovla subst. egennavn ent. genitiv

Juoga ii doaimma?

If you find any bugs, please get in touch with us. Describe the problem, and tell us what web browser or mobile phone you were using, or what word you were searching for when you encountered the problem.

juovllat lea vejolaččat dán sáni hápmi:

Der/t
  • avledning: -t adj. ent. akkusativ
Juovla Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • Juovla subst. egennavn ent. genitiv
juovllat Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • juovllat subst. flt. nominativ