ent. flt.
nominativ váhnenfuolaheapmi váhnenfuolaheamit
akkusativ váhnenfuolaheami váhnenfuolahemiid
genitiv váhnenfuolaheami váhnenfuolahemiid
illativ váhnenfuolaheapmái váhnenfuolahemiide
lokativ váhnenfuolaheames
váhnenfuolaheamis
váhnenfuolahemiin
komitativ váhnenfuolahemiin váhnenfuolahemiiguin
essiv váhnenfuolaheame
váhnenfuolaheamen
váhnenfuolaheapmin
Eanet sojahanhámit →

váhnenfuolaheapmi (subst.)

ent. flt.
nominativ váhnenfuolaheapmi váhnenfuolaheamit
akkusativ váhnenfuolaheami váhnenfuolahemiid
genitiv váhnenfuolaheami váhnenfuolahemiid
illativ váhnenfuolaheapmái váhnenfuolahemiide
lokativ váhnenfuolaheames
váhnenfuolaheamis
váhnenfuolahemiin
komitativ váhnenfuolahemiin váhnenfuolahemiiguin
essiv váhnenfuolaheame
váhnenfuolaheamen
váhnenfuolaheapmin
Eanet sojahanhámit →
váhnenfuolaheapmi Word history → (Ii gávdno min teakstakorpusis)
  • váhnenfuolaheapmi subst. ent. nominativ

ent. flt.
nominativ váhnen váhnemat
akkusativ váhnema váhnemiid
genitiv váhnema váhnemiid
illativ váhnemii váhnemiidda
lokativ váhnemis váhnemiin
komitativ váhnemiin váhnemiiguin
essiv váhnemin
Eanet sojahanhámit →

váhnen (subst.)

ent. flt.
nominativ váhnen váhnemat
akkusativ váhnema váhnemiid
genitiv váhnema váhnemiid
illativ váhnemii váhnemiidda
lokativ váhnemis váhnemiin
komitativ váhnemiin váhnemiiguin
essiv váhnemin
Eanet sojahanhámit →

presens (odne) preteritum (ikte)
1.p.ent. (mun) fuolahan fuolahin
2.p.ent. (don) fuolahat fuolahit
3.p.ent. (son) fuolaha fuolahii
1.p.tot. (moai) fuolahetne fuolaheimme
2.p.tot. (doai) fuolaheahppi fuolaheidde
3.p.tot. (soai) fuolaheaba fuolaheigga
1.p.flt. (mii) fuolahat
(mii) fuolahit
fuolaheimmet
2.p.flt. (dii) fuolahehpet fuolaheiddet
3.p.flt. (sii) fuolahit fuolahedje
presens nektingsform
(odne in) fuolat
preteritum nektingsform
(ikte in) fuolahan
perf.partisipp
(lean) fuolahan
Eanet sojahanhámit →

fuolahit (verb)

  • (frase) sørge for
    Váhnemat galget fuolahit ahte mánáin lea buorre dilli.
    Foreldre skal sørge for at barna har det godt.
presens (odne) preteritum (ikte)
1.p.ent. (mun) fuolahan fuolahin
2.p.ent. (don) fuolahat fuolahit
3.p.ent. (son) fuolaha fuolahii
1.p.tot. (moai) fuolahetne fuolaheimme
2.p.tot. (doai) fuolaheahppi fuolaheidde
3.p.tot. (soai) fuolaheaba fuolaheigga
1.p.flt. (mii) fuolahat
(mii) fuolahit
fuolaheimmet
2.p.flt. (dii) fuolahehpet fuolaheiddet
3.p.flt. (sii) fuolahit fuolahedje
presens nektingsform
(odne in) fuolat
preteritum nektingsform
(ikte in) fuolahan
perf.partisipp
(lean) fuolahan
Eanet sojahanhámit →
fuolahit Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • fuolahit verb transitiv

Der/NomAct
  • avledet handlingsnomen subst. ent. nominativ

presens (odne) preteritum (ikte)
1.p.ent. (mun) fuolan fullen
2.p.ent. (don) fuolat fullet
3.p.ent. (son) fuollá fuolai
1.p.tot. (moai) fulle fuolaime
2.p.tot. (doai) fuollabeahtti fuolaide
3.p.tot. (soai) fuollaba fuolaiga
1.p.flt. (mii) fuollat fuolaimet
2.p.flt. (dii) fuollabehtet fuolaidet
3.p.flt. (sii) fullet fulle
presens nektingsform
(odne in) fuola
preteritum nektingsform
(ikte in) fuollan
perf.partisipp
(lean) fuollan
Eanet sojahanhámit →

fuollat (verb)

  • (frase) bry seg om
    In fuola das.
    Jeg bryr med ikke om det.
presens (odne) preteritum (ikte)
1.p.ent. (mun) fuolan fullen
2.p.ent. (don) fuolat fullet
3.p.ent. (son) fuollá fuolai
1.p.tot. (moai) fulle fuolaime
2.p.tot. (doai) fuollabeahtti fuolaide
3.p.tot. (soai) fuollaba fuolaiga
1.p.flt. (mii) fuollat fuolaimet
2.p.flt. (dii) fuollabehtet fuolaidet
3.p.flt. (sii) fullet fulle
presens nektingsform
(odne in) fuola
preteritum nektingsform
(ikte in) fuollan
perf.partisipp
(lean) fuollan
Eanet sojahanhámit →
fuollat Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • fuollat verb transitiv


Der/h (verb)

Der/h
  • avledning: -h verb transitiv

ent. flt.
nominativ fuolaheapmi
akkusativ fuolaheami
genitiv fuolaheami
illativ fuolaheapmái
lokativ fuolaheames
fuolaheamis
komitativ fuolahemiin
essiv fuolaheame
fuolaheamen
fuolaheapmin
Eanet sojahanhámit →

fuolaheapmi (subst.)

ent. flt.
nominativ fuolaheapmi
akkusativ fuolaheami
genitiv fuolaheami
illativ fuolaheapmái
lokativ fuolaheames
fuolaheamis
komitativ fuolahemiin
essiv fuolaheame
fuolaheamen
fuolaheapmin
Eanet sojahanhámit →
fuolaheapmi Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • fuolaheapmi subst. ent. nominativ

Juoga ii doaimma?

If you find any bugs, please get in touch with us. Describe the problem, and tell us what web browser or mobile phone you were using, or what word you were searching for when you encountered the problem.

váhnenfuolaheapmi lea vejolaččat dán sáni hápmi:

Der/NomAct
  • avledet handlingsnomen subst. ent. nominativ
Der/h
  • avledning: -h verb transitiv
fuolaheapmi Word history → (Ii gávdno min teakstakorpusis)
  • fuolaheapmi subst. ent. nominativ
fuolahit Word history → (Ii gávdno min teakstakorpusis)
  • fuolahit verb transitiv
fuollat Word history → (Ii gávdno min teakstakorpusis)
  • fuollat verb transitiv
váhnen Word history → (Ii gávdno min teakstakorpusis)
  • váhnen subst.
váhnenfuolaheapmi Word history → (Ii gávdno min teakstakorpusis)
  • váhnenfuolaheapmi subst. ent. nominativ