preesens (odne) preteriti (ikte)
yks.1.p. čuovun čuvvon
yks.2.p. čuovut čuvvot
yks.3.p. čuovvu čuovui
kaks.1.p. čuvvo čuovuime
kaks.2.p. čuovvubeahtti čuovuide
kaks.3.p. čuovvuba čuovuiga
mon.1.p. čuovvut čuovuimet
mon.2.p. čuovvubehtet čuovuidet
mon.3.p. čuvvot čuvvo
preesens kieltomuoto
čuovo
preteriti kieltomuoto
čuvvon
perf.partisiippi
čuvvon
Eanet sojahanhámit →

čuovvut (verb)

preesens (odne) preteriti (ikte)
yks.1.p. čuovun čuvvon
yks.2.p. čuovut čuvvot
yks.3.p. čuovvu čuovui
kaks.1.p. čuvvo čuovuime
kaks.2.p. čuovvubeahtti čuovuide
kaks.3.p. čuovvuba čuovuiga
mon.1.p. čuovvut čuovuimet
mon.2.p. čuovvubehtet čuovuidet
mon.3.p. čuvvot čuvvo
preesens kieltomuoto
čuovo
preteriti kieltomuoto
čuvvon
perf.partisiippi
čuvvon
Eanet sojahanhámit →
čuovvut Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • čuovvut verb infinitiivi
  • čuovvut verb imperatiivi mon.1.p.
  • čuovvut verb imperatiivi mon.2.p.
  • čuovvut verb indik. preesens mon.1.p.

ent. flt.
agentti nominatiivi čuovvu čuovvut
agentti akkusativ čuovvu čuovvuid
agentti genetiivi čuovvu čuovvuid
agentti illatiivi čuvvui čuovvuide
agentti lokatiivi čuovvus čuovvuin
agentti komitatiivi čuovvuin čuovvuiguin
agentti essiv čuovvun
Eanet sojahanhámit →

čuovvu (subst.)

ent. flt.
agentti nominatiivi čuovvu čuovvut
agentti akkusativ čuovvu čuovvuid
agentti genetiivi čuovvu čuovvuid
agentti illatiivi čuvvui čuovvuide
agentti lokatiivi čuovvus čuovvuin
agentti komitatiivi čuovvuin čuovvuiguin
agentti essiv čuovvun
Eanet sojahanhámit →
čuovvu Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • čuovvu subst. agentti flt. nominatiivi

Juoga ii doaimma?

If you find any bugs, please get in touch with us. Describe the problem, and tell us what web browser or mobile phone you were using, or what word you were searching for when you encountered the problem.

čuovvut lea vejolaččat dán sáni hápmi:

čuovvu Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • čuovvu subst. agentti flt. nominatiivi
čuovvut Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • čuovvut verb infinitiivi
  • čuovvut verb imperatiivi mon.1.p.
  • čuovvut verb imperatiivi mon.2.p.
  • čuovvut verb indik. preesens mon.1.p.