ent. flt.
nominatiivi beaivi beaivvit
akkusativ beaivvi beivviid
genetiivi beaivvi beivviid
illatiivi beaivái beivviide
lokatiivi beaivvis beivviin
komitatiivi beivviin beivviiguin
essiv beaivin
Eanet sojahanhámit →

beaivi (subst.)

ent. flt.
nominatiivi beaivi beaivvit
akkusativ beaivvi beivviid
genetiivi beaivvi beivviid
illatiivi beaivái beivviide
lokatiivi beaivvis beivviin
komitatiivi beivviin beivviiguin
essiv beaivin
Eanet sojahanhámit →

ent. flt.
nominatiivi beaivváš beaivvážat
akkusativ beaivváža beaivvážiid
genetiivi beaivváža beaivvážiid
illatiivi beaivvážii beaivvážiidda
lokatiivi beaivvážis beaivvážiin
komitatiivi beaivvážiin beaivvážiiguin
essiv beaivvážin
Eanet sojahanhámit →

beaivváš (subst.)

ent. flt.
nominatiivi beaivváš beaivvážat
akkusativ beaivváža beaivvážiid
genetiivi beaivváža beaivvážiid
illatiivi beaivvážii beaivvážiidda
lokatiivi beaivvážis beaivvážiin
komitatiivi beaivvážiin beaivvážiiguin
essiv beaivvážin
Eanet sojahanhámit →
beaivváš Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • beaivváš subst. ent. nominatiivi

Juoga ii doaimma?

If you find any bugs, please get in touch with us. Describe the problem, and tell us what web browser or mobile phone you were using, or what word you were searching for when you encountered the problem.

beaivváš lea vejolaččat dán sáni hápmi:

Der/Dimin
  • Johdettu diminutiv subst. ent. nominatiivi
beaivi Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • beaivi subst.
beaivváš Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • beaivváš subst. ent. nominatiivi