ent. flt.
nominatiivi diktár diktárat
akkusativ diktára diktáriid
genetiivi diktára diktáriid
illatiivi diktárii diktáriidda
lokatiivi diktáris diktáriin
komitatiivi diktáriin diktáriiguin
essiv diktárin
Eanet sojahanhámit →

diktár (subst.)

ent. flt.
nominatiivi diktár diktárat
akkusativ diktára diktáriid
genetiivi diktára diktáriid
illatiivi diktárii diktáriidda
lokatiivi diktáris diktáriin
komitatiivi diktáriin diktáriiguin
essiv diktárin
Eanet sojahanhámit →
diktár Oza buot hámiid teavsttain →
  • diktár subst. ent. nominatiivi
  • diktár subst. ent. genetiivi Err/Orth-nom-gen
  • diktár subst. ent. akkusativ Err/Orth-nom-acc

Juoga ii doaimma?

Jus fuobmát meattáhusa, de berrešit váldit oktavuođa minguin. Čilge čuolmma ja muital guđe neahttalohkki dahje mobiilatelefovnna don geavahit, ja maid ledjet ohcame go fuobmájit váttisvuođa.

diktár lea vejolaččat dán sáni hápmi:

diktár Oza buot hámiid teavsttain →
  • diktár subst. ent. nominatiivi
  • diktár subst. ent. genetiivi Err/Orth-nom-gen
  • diktár subst. ent. akkusativ Err/Orth-nom-acc