ent. flt.
nominatiivi kultuvra kultuvrrat
akkusativ kultuvrra kultuvrraid
genetiivi kultuvrra kultuvrraid
illatiivi kultuvrii kultuvrraide
lokatiivi kultuvrras kultuvrrain
komitatiivi kultuvrrain kultuvrraiguin
essiv kultuvran
Eanet sojahanhámit →

kultuvra (subst.)

ent. flt.
nominatiivi kultuvra kultuvrrat
akkusativ kultuvrra kultuvrraid
genetiivi kultuvrra kultuvrraid
illatiivi kultuvrii kultuvrraide
lokatiivi kultuvrras kultuvrrain
komitatiivi kultuvrrain kultuvrraiguin
essiv kultuvran
Eanet sojahanhámit →
kultuvra Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • kultuvra subst. ent. nominatiivi

Juoga ii doaimma?

Jus fuobmát meattáhusa, de berrešit váldit oktavuođa minguin. Čilge čuolmma ja muital guđe neahttalohkki dahje mobiilatelefovnna don geavahit, ja maid ledjet ohcame go fuobmájit váttisvuođa.

kultuvra lea vejolaččat dán sáni hápmi:

kultuvra Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • kultuvra subst. ent. nominatiivi