ent. flt.
nominatiivi ságat
akkusativ ságaid
genetiivi ságaid
illatiivi ságaide
lokatiivi ságain
komitatiivi ságaiguin
essiv sáhkan
Eanet sojahanhámit →

ságat (subst.)

ent. flt.
nominatiivi ságat
akkusativ ságaid
genetiivi ságaid
illatiivi ságaide
lokatiivi ságain
komitatiivi ságaiguin
essiv sáhkan
Eanet sojahanhámit →
ságat Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • ságat subst. flt. nominatiivi

ent. flt.
nominatiivi sáhka ságat
akkusativ sága ságaid
genetiivi sága ságaid
illatiivi sáhkii ságaide
lokatiivi ságas ságain
komitatiivi ságain ságaiguin
essiv sáhkan
Eanet sojahanhámit →

sáhka (subst.)

ent. flt.
nominatiivi sáhka ságat
akkusativ sága ságaid
genetiivi sága ságaid
illatiivi sáhkii ságaide
lokatiivi ságas ságain
komitatiivi ságain ságaiguin
essiv sáhkan
Eanet sojahanhámit →
sáhka Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • sáhka subst. flt. nominatiivi
  • sáhka subst. ent. akkusativ omistusl. 2.p.ent.
  • sáhka subst. ent. genetiivi omistusl. 2.p.ent.

Juoga ii doaimma?

If you find any bugs, please get in touch with us. Describe the problem, and tell us what web browser or mobile phone you were using, or what word you were searching for when you encountered the problem.

ságat lea vejolaččat dán sáni hápmi:

ságat Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • ságat subst. flt. nominatiivi
sáhka Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • sáhka subst. flt. nominatiivi
  • sáhka subst. ent. akkusativ omistusl. 2.p.ent.
  • sáhka subst. ent. genetiivi omistusl. 2.p.ent.