ent. flt.
nominativ areálaplána areálaplánat
akkusativ areálaplána areálaplánaid
genitiv areálaplána areálaplánaid
illativ areálaplánii areálaplánaide
lokativ areálaplánas areálaplánain
komitativ areálaplánain areálaplánaiguin
essiv areálaplánan
Eanet sojahanhámit →

areálaplána (subst.)

ent. flt.
nominativ areálaplána areálaplánat
akkusativ areálaplána areálaplánaid
genitiv areálaplána areálaplánaid
illativ areálaplánii areálaplánaide
lokativ areálaplánas areálaplánain
komitativ areálaplánain areálaplánaiguin
essiv areálaplánan
Eanet sojahanhámit →
areálaplána Oza buot hámiid teavsttain →
  • areálaplána subst. ent. akkusativ
  • areálaplána subst. ent. genitiv
  • areálaplána subst. ent. nominativ

ent. flt.
nominativ areála areálat
akkusativ areála areálaid
genitiv areála areálaid
illativ areálii areálaide
lokativ areálas areálain
komitativ areálain areálaiguin
essiv areálan
Eanet sojahanhámit →

areála (subst.)

ent. flt.
nominativ areála areálat
akkusativ areála areálaid
genitiv areála areálaid
illativ areálii areálaide
lokativ areálas areálain
komitativ areálain areálaiguin
essiv areálan
Eanet sojahanhámit →
areála Oza buot hámiid teavsttain →
  • areála subst.

ent. flt.
nominativ plána plánat
akkusativ plána plánaid
genitiv plána plánaid
illativ plánii plánaide
lokativ plánas plánain
komitativ plánain plánaiguin
essiv plánan
Eanet sojahanhámit →

plána (subst.)

ent. flt.
nominativ plána plánat
akkusativ plána plánaid
genitiv plána plánaid
illativ plánii plánaide
lokativ plánas plánain
komitativ plánain plánaiguin
essiv plánan
Eanet sojahanhámit →
plána Oza buot hámiid teavsttain →
  • plána subst. ent. nominativ
  • plána subst. ent. genitiv
  • plána subst. ent. akkusativ

Juoga ii doaimma?

Jus fuobmát meattáhusa, de berrešit váldit oktavuođa minguin. Čilge čuolmma ja muital guđe neahttalohkki dahje mobiilatelefovnna don geavahit, ja maid ledjet ohcame go fuobmájit váttisvuođa.

areálaplána lea vejolaččat dán sáni hápmi:

areála Oza buot hámiid teavsttain →
  • areála subst.
areálaplána Oza buot hámiid teavsttain →
  • areálaplána subst. ent. akkusativ
  • areálaplána subst. ent. genitiv
  • areálaplána subst. ent. nominativ
plána Oza buot hámiid teavsttain →
  • plána subst. ent. nominativ
  • plána subst. ent. genitiv
  • plána subst. ent. akkusativ