presens (odne) preteritum (ikte)
1.p.ent. (mun) badjelgeahčan badjelgehččen
2.p.ent. (don) badjelgeahčat badjelgehččet
3.p.ent. (son) badjelgeahččá badjelgeahčai
1.p.tot. (moai) badjelgehčče badjelgeahčaime
2.p.tot. (doai) badjelgeahččabeahtti badjelgeahčaide
3.p.tot. (soai) badjelgeahččaba badjelgeahčaiga
1.p.flt. (mii) badjelgeahččat badjelgeahčaimet
2.p.flt. (dii) badjelgeahččabehtet badjelgeahčaidet
3.p.flt. (sii) badjelgehččet badjelgehčče
presens nektingsform
(odne in) badjelgeahča
preteritum nektingsform
(ikte in) badjelgeahččan
perf.partisipp
(lean) badjelgeahččan
imperativ 2.p.ent.
(til en) badjelgeahča
imperativ 2.p.tot.
(til to) badjelgeahčči
imperativ 2.p.flt.
(til flere) badjelgehččet
(til flere) badjelgeahččet
Eanet sojahanhámit →

badjelgeahččat (verb)

presens (odne) preteritum (ikte)
1.p.ent. (mun) badjelgeahčan badjelgehččen
2.p.ent. (don) badjelgeahčat badjelgehččet
3.p.ent. (son) badjelgeahččá badjelgeahčai
1.p.tot. (moai) badjelgehčče badjelgeahčaime
2.p.tot. (doai) badjelgeahččabeahtti badjelgeahčaide
3.p.tot. (soai) badjelgeahččaba badjelgeahčaiga
1.p.flt. (mii) badjelgeahččat badjelgeahčaimet
2.p.flt. (dii) badjelgeahččabehtet badjelgeahčaidet
3.p.flt. (sii) badjelgehččet badjelgehčče
presens nektingsform
(odne in) badjelgeahča
preteritum nektingsform
(ikte in) badjelgeahččan
perf.partisipp
(lean) badjelgeahččan
imperativ 2.p.ent.
(til en) badjelgeahča
imperativ 2.p.tot.
(til to) badjelgeahčči
imperativ 2.p.flt.
(til flere) badjelgehččet
(til flere) badjelgeahččet
Eanet sojahanhámit →
badjelgeahččat Sátnehistorjá → Oza buot hámiid teavsttain →
  • badjelgeahččat verb transitiv infinitiv
  • badjelgeahččat verb transitiv indikativ presens 1.p.flt.

Juoga ii doaimma?

Jus fuobmát meattáhusa, de berrešit váldit oktavuođa minguin. Čilge čuolmma ja muital guđe neahttalohkki dahje mobiilatelefovnna don geavahit, ja maid ledjet ohcame go fuobmájit váttisvuođa.

badjelgeahččat lea vejolaččat dán sáni hápmi:

badjelgeahččat Sátnehistorjá → Oza buot hámiid teavsttain →
  • badjelgeahččat verb transitiv infinitiv
  • badjelgeahččat verb transitiv indikativ presens 1.p.flt.