ent. flt.
nominativ beavdeguorra
akkusativ beavdeguora
genitiv beavdeguora
illativ beavdegurrii
lokativ beavdeguoras
komitativ beavdeguorain
essiv beavdeguorran
Eanet sojahanhámit →

beavdeguorra (subst.)

  • (frase) ved bordet
ent. flt.
nominativ beavdeguorra
akkusativ beavdeguora
genitiv beavdeguora
illativ beavdegurrii
lokativ beavdeguoras
komitativ beavdeguorain
essiv beavdeguorran
Eanet sojahanhámit →
beavdeguorra Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • beavdeguorra subst. ent. lokativ
  • beavdeguorra subst. ent. akkusativ poss. 3.p.ent.
  • beavdeguorra subst. ent. genitiv poss. 3.p.ent.

ent. flt.
nominativ beavdi beavddit
akkusativ beavddi bevddiid
genitiv beavddi bevddiid
illativ beavdái bevddiide
lokativ beavddis bevddiin
komitativ bevddiin bevddiiguin
essiv beavdin
Eanet sojahanhámit →

beavdi (subst.)

ent. flt.
nominativ beavdi beavddit
akkusativ beavddi bevddiid
genitiv beavddi bevddiid
illativ beavdái bevddiide
lokativ beavddis bevddiin
komitativ bevddiin bevddiiguin
essiv beavdin
Eanet sojahanhámit →

Juoga ii doaimma?

If you find any bugs, please get in touch with us. Describe the problem, and tell us what web browser or mobile phone you were using, or what word you were searching for when you encountered the problem.

beavdeguoras lea vejolaččat dán sáni hápmi:

beavdeguorra Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • beavdeguorra subst. ent. lokativ
  • beavdeguorra subst. ent. akkusativ poss. 3.p.ent.
  • beavdeguorra subst. ent. genitiv poss. 3.p.ent.
beavdi Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • beavdi subst.
guorra Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • guorra subst. ent. lokativ
  • guorra subst. ent. akkusativ poss. 3.p.ent.
  • guorra subst. ent. genitiv poss. 3.p.ent.