ent. flt.
nominativ bieggafápmorusttet bieggafápmorusttegat
akkusativ bieggafápmorusttega bieggafápmorusttegiid
genitiv bieggafápmorusttega bieggafápmorusttegiid
illativ bieggafápmorusttegii bieggafápmorusttegiidda
lokativ bieggafápmorusttegis bieggafápmorusttegiin
komitativ bieggafápmorusttegiin bieggafápmorusttegiiguin
essiv bieggafápmorusttegin
Eanet sojahanhámit →

bieggafápmorusttet (subst.)

ent. flt.
nominativ bieggafápmorusttet bieggafápmorusttegat
akkusativ bieggafápmorusttega bieggafápmorusttegiid
genitiv bieggafápmorusttega bieggafápmorusttegiid
illativ bieggafápmorusttegii bieggafápmorusttegiidda
lokativ bieggafápmorusttegis bieggafápmorusttegiin
komitativ bieggafápmorusttegiin bieggafápmorusttegiiguin
essiv bieggafápmorusttegin
Eanet sojahanhámit →
bieggafápmorusttet Oza buot hámiid teavsttain →
  • bieggafápmorusttet subst. ent. nominativ

ent. flt.
nominativ bieggafápmu bieggafámut
akkusativ bieggafámu bieggafámuid
genitiv bieggafámu bieggafámuid
illativ bieggafápmui bieggafámuide
lokativ bieggafámus bieggafámuin
komitativ bieggafámuin bieggafámuiguin
essiv bieggafápmun
Eanet sojahanhámit →

bieggafápmu (subst.)

ent. flt.
nominativ bieggafápmu bieggafámut
akkusativ bieggafámu bieggafámuid
genitiv bieggafámu bieggafámuid
illativ bieggafápmui bieggafámuide
lokativ bieggafámus bieggafámuin
komitativ bieggafámuin bieggafámuiguin
essiv bieggafápmun
Eanet sojahanhámit →
bieggafápmu Oza buot hámiid teavsttain →
  • bieggafápmu subst.

ent. flt.
nominativ rusttet rusttegat
akkusativ rusttega rusttegiid
genitiv rusttega rusttegiid
illativ rusttegii rusttegiidda
lokativ rusttegis rusttegiin
komitativ rusttegiin rusttegiiguin
essiv rusttegin
Eanet sojahanhámit →

rusttet (subst.)

ent. flt.
nominativ rusttet rusttegat
akkusativ rusttega rusttegiid
genitiv rusttega rusttegiid
illativ rusttegii rusttegiidda
lokativ rusttegis rusttegiin
komitativ rusttegiin rusttegiiguin
essiv rusttegin
Eanet sojahanhámit →
rusttet Oza buot hámiid teavsttain →
  • rusttet subst. ent. nominativ

ent. flt.
nominativ biegga biekkat
akkusativ biekka biekkaid
genitiv biekka biekkaid
illativ biggii biekkaide
lokativ biekkas biekkain
komitativ biekkain biekkaiguin
essiv bieggan
Eanet sojahanhámit →

biegga (subst.)

ent. flt.
nominativ biegga biekkat
akkusativ biekka biekkaid
genitiv biekka biekkaid
illativ biggii biekkaide
lokativ biekkas biekkain
komitativ biekkain biekkaiguin
essiv bieggan
Eanet sojahanhámit →
biegga Oza buot hámiid teavsttain →
  • biegga subst.

ent. flt.
nominativ fápmorusttet fápmorusttegat
akkusativ fápmorusttega fápmorusttegiid
genitiv fápmorusttega fápmorusttegiid
illativ fápmorusttegii fápmorusttegiidda
lokativ fápmorusttegis fápmorusttegiin
komitativ fápmorusttegiin fápmorusttegiiguin
essiv fápmorusttegin
Eanet sojahanhámit →

fápmorusttet (subst.)

ent. flt.
nominativ fápmorusttet fápmorusttegat
akkusativ fápmorusttega fápmorusttegiid
genitiv fápmorusttega fápmorusttegiid
illativ fápmorusttegii fápmorusttegiidda
lokativ fápmorusttegis fápmorusttegiin
komitativ fápmorusttegiin fápmorusttegiiguin
essiv fápmorusttegin
Eanet sojahanhámit →
fápmorusttet Oza buot hámiid teavsttain →
  • fápmorusttet subst. ent. nominativ

ent. flt.
nominativ fápmu fámut
akkusativ fámu fámuid
genitiv fámu fámuid
illativ fápmui fámuide
lokativ fámus fámuin
komitativ fámuin fámuiguin
essiv fápmun
Eanet sojahanhámit →

fápmu (subst.)

ent. flt.
nominativ fápmu fámut
akkusativ fámu fámuid
genitiv fámu fámuid
illativ fápmui fámuide
lokativ fámus fámuin
komitativ fámuin fámuiguin
essiv fápmun
Eanet sojahanhámit →
fápmu Oza buot hámiid teavsttain →
  • fápmu subst.

Juoga ii doaimma?

Jus fuobmát meattáhusa, de berrešit váldit oktavuođa minguin. Čilge čuolmma ja muital guđe neahttalohkki dahje mobiilatelefovnna don geavahit, ja maid ledjet ohcame go fuobmájit váttisvuođa.

bieggafápmorusttet lea vejolaččat dán sáni hápmi:

biegga Oza buot hámiid teavsttain →
  • biegga subst.
bieggafápmorusttet Oza buot hámiid teavsttain →
  • bieggafápmorusttet subst. ent. nominativ
bieggafápmu Oza buot hámiid teavsttain →
  • bieggafápmu subst.
fápmorusttet Oza buot hámiid teavsttain →
  • fápmorusttet subst. ent. nominativ
fápmu Oza buot hámiid teavsttain →
  • fápmu subst.
rusttet Oza buot hámiid teavsttain →
  • rusttet subst. ent. nominativ