ent. flt.
nominativ boarrásiiddikšu boarrásiiddivššut
akkusativ boarrásiiddivššu boarrásiiddivššuid
genitiv boarrásiiddivššu boarrásiiddivššuid
illativ boarrásiiddikšui boarrásiiddivššuide
lokativ boarrásiiddivššus boarrásiiddivššuin
komitativ boarrásiiddivššuin boarrásiiddivššuiguin
essiv boarrásiiddikšun
Eanet sojahanhámit →

boarrásiiddikšu (subst.)

ent. flt.
nominativ boarrásiiddikšu boarrásiiddivššut
akkusativ boarrásiiddivššu boarrásiiddivššuid
genitiv boarrásiiddivššu boarrásiiddivššuid
illativ boarrásiiddikšui boarrásiiddivššuide
lokativ boarrásiiddivššus boarrásiiddivššuin
komitativ boarrásiiddivššuin boarrásiiddivššuiguin
essiv boarrásiiddikšun
Eanet sojahanhámit →
boarrásiiddikšu Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • boarrásiiddikšu subst. ent. nominativ

attr. boares (olmmoš)
ent. nominativ boaris  →
flt. nominativ (olbmot leat) boarrásat
komparativ attr. boarrásat
boarráset
komparativ ent. nominativ (vel) boarráseabbo  →
superlativ ent. nominativ (buot) boarrásamos
(buot) boarráseamos  →
Eanet sojahanhámit →

boaris (adj.)

attr. boares (olmmoš)
ent. nominativ boaris  →
flt. nominativ (olbmot leat) boarrásat
komparativ attr. boarrásat
boarráset
komparativ ent. nominativ (vel) boarráseabbo  →
superlativ ent. nominativ (buot) boarrásamos
(buot) boarráseamos  →
Eanet sojahanhámit →

presens (odne) preteritum (ikte)
1.p.ent. (mun) divššun dikšon
2.p.ent. (don) divššut dikšot
3.p.ent. (son) dikšu divššui
1.p.tot. (moai) dikšo divššuime
2.p.tot. (doai) dikšubeahtti divššuide
3.p.tot. (soai) dikšuba divššuiga
1.p.flt. (mii) dikšut divššuimet
2.p.flt. (dii) dikšubehtet divššuidet
3.p.flt. (sii) dikšot dikšo
presens nektingsform
(odne in) divššo
preteritum nektingsform
(ikte in) dikšon
perf.partisipp
(lean) dikšon
Eanet sojahanhámit →

dikšut (verb)

presens (odne) preteritum (ikte)
1.p.ent. (mun) divššun dikšon
2.p.ent. (don) divššut dikšot
3.p.ent. (son) dikšu divššui
1.p.tot. (moai) dikšo divššuime
2.p.tot. (doai) dikšubeahtti divššuide
3.p.tot. (soai) dikšuba divššuiga
1.p.flt. (mii) dikšut divššuimet
2.p.flt. (dii) dikšubehtet divššuidet
3.p.flt. (sii) dikšot dikšo
presens nektingsform
(odne in) divššo
preteritum nektingsform
(ikte in) dikšon
perf.partisipp
(lean) dikšon
Eanet sojahanhámit →
dikšut Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • dikšut verb transitiv
  • dikšut verb transitiv pres.partisipp

Der/NomAg
  • avledet handlernomen subst. ent. akkusativ
  • avledet handlernomen subst. ent. genitiv
  • avledet handlernomen subst. ent. nominativ

ent. flt.
nominativ dikšu divššut
akkusativ divššu divššuid
genitiv divššu divššuid
illativ dikšui divššuide
lokativ divššus divššuin
komitativ divššuin divššuiguin
essiv dikšun
Eanet sojahanhámit →

dikšu (subst.)

  • (subst.) pleie
    Eadni lea dan mađe buozas ahte dárbbaša divššu birra jándora.
    Mor er såpass syk at hun trenger pleie døgnet rundt.
  • (subst.) terapi
ent. flt.
nominativ dikšu divššut
akkusativ divššu divššuid
genitiv divššu divššuid
illativ dikšui divššuide
lokativ divššus divššuin
komitativ divššuin divššuiguin
essiv dikšun
Eanet sojahanhámit →
dikšu Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • dikšu subst. ent. nominativ

ent. flt.
handlernomen nominativ dikšu dikšut
handlernomen akkusativ dikšu dikšuid
handlernomen genitiv dikšu dikšuid
handlernomen illativ dikšui dikšuide
handlernomen lokativ dikšus dikšuin
handlernomen komitativ dikšuin dikšuiguin
handlernomen essiv dikšun
Eanet sojahanhámit →

dikšu (subst.)

  • (subst.) pleier
    Ođđa ossodahkii dárbbašuvvojit goitge logi dikšu.
    Til den nye avdelingen trenges iallfall 10 pleiere.
    Sii háliidit buoridit bargodili erenomážit dikšuide.
    De ønsker å forbedre arbeidsforholdene spesielt for pleierne.
ent. flt.
handlernomen nominativ dikšu dikšut
handlernomen akkusativ dikšu dikšuid
handlernomen genitiv dikšu dikšuid
handlernomen illativ dikšui dikšuide
handlernomen lokativ dikšus dikšuin
handlernomen komitativ dikšuin dikšuiguin
handlernomen essiv dikšun
Eanet sojahanhámit →
dikšu Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • dikšu subst. handlernomen ent. akkusativ
  • dikšu subst. handlernomen ent. genitiv
  • dikšu subst. handlernomen ent. nominativ
  • dikšu subst. ent. nominativ

Juoga ii doaimma?

If you find any bugs, please get in touch with us. Describe the problem, and tell us what web browser or mobile phone you were using, or what word you were searching for when you encountered the problem.

boarrásiiddikšu lea vejolaččat dán sáni hápmi:

Der/NomAg
  • avledet handlernomen subst. ent. akkusativ
  • avledet handlernomen subst. ent. genitiv
  • avledet handlernomen subst. ent. nominativ
boaris Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • boaris adj.
boaris Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • boaris subst.
boarrásiiddikšu Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • boarrásiiddikšu subst. ent. nominativ
dikšu Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • dikšu subst. ent. nominativ
  • dikšu subst. handlernomen ent. akkusativ
  • dikšu subst. handlernomen ent. genitiv
  • dikšu subst. handlernomen ent. nominativ
dikšut Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • dikšut verb transitiv
  • dikšut verb transitiv pres.partisipp