ent. flt.
nominativ boarrásiidfuolahus boarrásiidfuolahusat
akkusativ boarrásiidfuolahusa boarrásiidfuolahusaid
genitiv boarrásiidfuolahusa boarrásiidfuolahusaid
illativ boarrásiidfuolahussii boarrásiidfuolahusaide
lokativ boarrásiidfuolahusas boarrásiidfuolahusain
komitativ boarrásiidfuolahusain boarrásiidfuolahusaiguin
essiv boarrásiidfuolahussan
Eanet sojahanhámit →

boarrásiidfuolahus (subst.)

ent. flt.
nominativ boarrásiidfuolahus boarrásiidfuolahusat
akkusativ boarrásiidfuolahusa boarrásiidfuolahusaid
genitiv boarrásiidfuolahusa boarrásiidfuolahusaid
illativ boarrásiidfuolahussii boarrásiidfuolahusaide
lokativ boarrásiidfuolahusas boarrásiidfuolahusain
komitativ boarrásiidfuolahusain boarrásiidfuolahusaiguin
essiv boarrásiidfuolahussan
Eanet sojahanhámit →
boarrásiidfuolahus Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • boarrásiidfuolahus subst. ent. nominativ

attr. boares (olmmoš)
ent. nominativ boaris  →
flt. nominativ (olbmot leat) boarrásat
komparativ attr. boarrásat
boarráset
komparativ ent. nominativ (vel) boarráseabbo  →
superlativ ent. nominativ (buot) boarrásamos
(buot) boarráseamos  →
Eanet sojahanhámit →

boaris (adj.)

attr. boares (olmmoš)
ent. nominativ boaris  →
flt. nominativ (olbmot leat) boarrásat
komparativ attr. boarrásat
boarráset
komparativ ent. nominativ (vel) boarráseabbo  →
superlativ ent. nominativ (buot) boarrásamos
(buot) boarráseamos  →
Eanet sojahanhámit →

ent. flt.
nominativ fuolahus fuolahusat
akkusativ fuolahusa fuolahusaid
genitiv fuolahusa fuolahusaid
illativ fuolahussii fuolahusaide
lokativ fuolahusas fuolahusain
komitativ fuolahusain fuolahusaiguin
essiv fuolahussan
Eanet sojahanhámit →

fuolahus (subst.)

ent. flt.
nominativ fuolahus fuolahusat
akkusativ fuolahusa fuolahusaid
genitiv fuolahusa fuolahusaid
illativ fuolahussii fuolahusaide
lokativ fuolahusas fuolahusain
komitativ fuolahusain fuolahusaiguin
essiv fuolahussan
Eanet sojahanhámit →
fuolahus Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • fuolahus subst. ent. nominativ

Juoga ii doaimma?

If you find any bugs, please get in touch with us. Describe the problem, and tell us what web browser or mobile phone you were using, or what word you were searching for when you encountered the problem.

boarrásiidfuolahus lea vejolaččat dán sáni hápmi:

boaris Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • boaris adj.
boaris Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • boaris subst.
boarrásiidfuolahus Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • boarrásiidfuolahus subst. ent. nominativ
fuolahus Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • fuolahus subst. ent. nominativ