presens (odne) preteritum (ikte)
1.p.ent. (mun) dolastattan dolastadden
2.p.ent. (don) dolastattat dolastaddet
3.p.ent. (son) dolastaddá dolastattai
1.p.tot. (moai) dolastadde dolastattaime
2.p.tot. (doai) dolastaddabeahtti dolastattaide
3.p.tot. (soai) dolastaddaba dolastattaiga
1.p.flt. (mii) dolastaddat dolastattaimet
2.p.flt. (dii) dolastaddabehtet dolastattaidet
3.p.flt. (sii) dolastaddet dolastadde
presens nektingsform
(odne in) dolastatta
preteritum nektingsform
(ikte in) dolastaddan
perf.partisipp
(lean) dolastaddan
Eanet sojahanhámit →

dolastaddat (verb)

  • (frase) brenne bål og koke kaffe
  • (frase) brenne bål, (frase) fyre i ovnen
presens (odne) preteritum (ikte)
1.p.ent. (mun) dolastattan dolastadden
2.p.ent. (don) dolastattat dolastaddet
3.p.ent. (son) dolastaddá dolastattai
1.p.tot. (moai) dolastadde dolastattaime
2.p.tot. (doai) dolastaddabeahtti dolastattaide
3.p.tot. (soai) dolastaddaba dolastattaiga
1.p.flt. (mii) dolastaddat dolastattaimet
2.p.flt. (dii) dolastaddabehtet dolastattaidet
3.p.flt. (sii) dolastaddet dolastadde
presens nektingsform
(odne in) dolastatta
preteritum nektingsform
(ikte in) dolastaddan
perf.partisipp
(lean) dolastaddan
Eanet sojahanhámit →
dolastaddat Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • dolastaddat verb intransitiv infinitiv
  • dolastaddat verb intransitiv indikativ presens 1.p.flt.

presens (odne) preteritum (ikte)
1.p.ent. (mun) dolastan dolastin
2.p.ent. (don) dolastat dolastit
3.p.ent. (son) dolasta dolastii
1.p.tot. (moai) dolastetne dolasteimme
2.p.tot. (doai) dolasteahppi dolasteidde
3.p.tot. (soai) dolasteaba dolasteigga
1.p.flt. (mii) dolastat
(mii) dolastit
dolasteimmet
2.p.flt. (dii) dolastehpet dolasteiddet
3.p.flt. (sii) dolastit dolastedje
presens nektingsform
(odne in) dolas
preteritum nektingsform
(ikte in) dolastan
perf.partisipp
(lean) dolastan
Eanet sojahanhámit →

dolastit (verb)

presens (odne) preteritum (ikte)
1.p.ent. (mun) dolastan dolastin
2.p.ent. (don) dolastat dolastit
3.p.ent. (son) dolasta dolastii
1.p.tot. (moai) dolastetne dolasteimme
2.p.tot. (doai) dolasteahppi dolasteidde
3.p.tot. (soai) dolasteaba dolasteigga
1.p.flt. (mii) dolastat
(mii) dolastit
dolasteimmet
2.p.flt. (dii) dolastehpet dolasteiddet
3.p.flt. (sii) dolastit dolastedje
presens nektingsform
(odne in) dolas
preteritum nektingsform
(ikte in) dolastan
perf.partisipp
(lean) dolastan
Eanet sojahanhámit →
dolastit Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • dolastit verb intransitiv


Der/adda (verb)

  • X skjer flere ganger
Der/adda
  • avledning:-adda verb infinitiv
  • avledning:-adda verb indikativ presens 1.p.flt.

Juoga ii doaimma?

If you find any bugs, please get in touch with us. Describe the problem, and tell us what web browser or mobile phone you were using, or what word you were searching for when you encountered the problem.

dolastaddat lea vejolaččat dán sáni hápmi:

Der/adda
  • avledning:-adda verb infinitiv
  • avledning:-adda verb indikativ presens 1.p.flt.
dolastaddat Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • dolastaddat verb intransitiv infinitiv
  • dolastaddat verb intransitiv indikativ presens 1.p.flt.
dolastit Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • dolastit verb intransitiv