ent. flt.
nominativ dollagáddi dollagáttit
akkusativ dollagátti dollagáttiid
genitiv dollagátti dollagáttiid
illativ dollagáddái dollagáttiide
lokativ dollagáttis dollagáttiin
komitativ dollagáttiin dollagáttiiguin
essiv dollagáddin
Eanet sojahanhámit →

dollagáddi (subst.)

  • (frase) ved bålet
ent. flt.
nominativ dollagáddi dollagáttit
akkusativ dollagátti dollagáttiid
genitiv dollagátti dollagáttiid
illativ dollagáddái dollagáttiide
lokativ dollagáttis dollagáttiin
komitativ dollagáttiin dollagáttiiguin
essiv dollagáddin
Eanet sojahanhámit →
dollagáddi Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • dollagáddi subst. ent. nominativ

ent. flt.
nominativ dolla dolat
akkusativ dola dolaid
genitiv dola dolaid
illativ dollii dolaide
lokativ dolas dolain
komitativ dolain dolaiguin
essiv dollan
Eanet sojahanhámit →

dolla (subst.)

ent. flt.
nominativ dolla dolat
akkusativ dola dolaid
genitiv dola dolaid
illativ dollii dolaide
lokativ dolas dolain
komitativ dolain dolaiguin
essiv dollan
Eanet sojahanhámit →

presens (odne) preteritum (ikte)
1.p.ent. (mun) gáttán gádden
2.p.ent. (don) gáttát gáddet
3.p.ent. (son) gáddá gáttii
1.p.tot. (moai) gádde gáttiime
2.p.tot. (doai) gáddibeahtti gáttiide
3.p.tot. (soai) gáddiba gáttiiga
1.p.flt. (mii) gáddit gáttiimet
2.p.flt. (dii) gáddibehtet gáttiidet
3.p.flt. (sii) gáddet gádde
presens nektingsform
(odne in) gátte
preteritum nektingsform
(ikte in) gáddán
perf.partisipp
(lean) gáddán
Eanet sojahanhámit →

gáddit (verb)

presens (odne) preteritum (ikte)
1.p.ent. (mun) gáttán gádden
2.p.ent. (don) gáttát gáddet
3.p.ent. (son) gáddá gáttii
1.p.tot. (moai) gádde gáttiime
2.p.tot. (doai) gáddibeahtti gáttiide
3.p.tot. (soai) gáddiba gáttiiga
1.p.flt. (mii) gáddit gáttiimet
2.p.flt. (dii) gáddibehtet gáttiidet
3.p.flt. (sii) gáddet gádde
presens nektingsform
(odne in) gátte
preteritum nektingsform
(ikte in) gáddán
perf.partisipp
(lean) gáddán
Eanet sojahanhámit →
gáddit Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • gáddit verb transitiv pres.partisipp

ent. flt.
nominativ gáddi gáttit
akkusativ gátti gáttiid
genitiv gátti gáttiid
illativ gáddái gáttiide
lokativ gáttis gáttiin
komitativ gáttiin gáttiiguin
essiv gáddin
Eanet sojahanhámit →

gáddi (subst.)

ent. flt.
nominativ gáddi gáttit
akkusativ gátti gáttiid
genitiv gátti gáttiid
illativ gáddái gáttiide
lokativ gáttis gáttiin
komitativ gáttiin gáttiiguin
essiv gáddin
Eanet sojahanhámit →
gáddi Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • gáddi subst. ent. nominativ

Juoga ii doaimma?

If you find any bugs, please get in touch with us. Describe the problem, and tell us what web browser or mobile phone you were using, or what word you were searching for when you encountered the problem.

dollagáddi lea vejolaččat dán sáni hápmi:

dolla Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • dolla subst.
dollagáddi Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • dollagáddi subst. ent. nominativ
gáddi Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • gáddi subst. ent. nominativ
gáddit Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • gáddit verb transitiv pres.partisipp