ent. flt.
nominativ dutkanráđđi dutkanráđit
akkusativ dutkanráđi dutkanráđiid
genitiv dutkanráđi dutkanráđiid
illativ dutkanráđđái dutkanráđiide
lokativ dutkanráđis dutkanráđiin
komitativ dutkanráđiin dutkanráđiiguin
essiv dutkanráđđin
Eanet sojahanhámit →

dutkanráđđi (subst.)

ent. flt.
nominativ dutkanráđđi dutkanráđit
akkusativ dutkanráđi dutkanráđiid
genitiv dutkanráđi dutkanráđiid
illativ dutkanráđđái dutkanráđiide
lokativ dutkanráđis dutkanráđiin
komitativ dutkanráđiin dutkanráđiiguin
essiv dutkanráđđin
Eanet sojahanhámit →
dutkanráđđi Oza buot hámiid teavsttain →
  • dutkanráđđi subst. ent. nominativ

ent. flt.
nominativ dutkan dutkamat
akkusativ dutkama dutkamiid
genitiv dutkama dutkamiid
illativ dutkamii dutkamiidda
lokativ dutkamis dutkamiin
komitativ dutkamiin dutkamiiguin
essiv dutkamen
dutkamin
Eanet sojahanhámit →

dutkan (subst.)

ent. flt.
nominativ dutkan dutkamat
akkusativ dutkama dutkamiid
genitiv dutkama dutkamiid
illativ dutkamii dutkamiidda
lokativ dutkamis dutkamiin
komitativ dutkamiin dutkamiiguin
essiv dutkamen
dutkamin
Eanet sojahanhámit →
dutkan Oza buot hámiid teavsttain →
  • dutkan subst.

ent. flt.
nominativ ráđđi ráđit
akkusativ ráđi ráđiid
genitiv ráđi ráđiid
illativ ráđđái ráđiide
lokativ ráđis ráđiin
komitativ ráđiin ráđiiguin
essiv ráđđin
Eanet sojahanhámit →

ráđđi (subst.)

ent. flt.
nominativ ráđđi ráđit
akkusativ ráđi ráđiid
genitiv ráđi ráđiid
illativ ráđđái ráđiide
lokativ ráđis ráđiin
komitativ ráđiin ráđiiguin
essiv ráđđin
Eanet sojahanhámit →
ráđđi Oza buot hámiid teavsttain →
  • ráđđi subst. ent. nominativ

presens (odne) preteritum (ikte)
1.p.ent. (mun) dutkkan dutken
2.p.ent. (don) dutkkat dutket
3.p.ent. (son) dutká dutkkai
1.p.tot. (moai) dutke dutkkaime
2.p.tot. (doai) dutkabeahtti dutkkaide
3.p.tot. (soai) dutkaba dutkkaiga
1.p.flt. (mii) dutkat dutkkaimet
2.p.flt. (dii) dutkabehtet dutkkaidet
3.p.flt. (sii) dutket dutke
presens nektingsform
(odne in) dutkka
preteritum nektingsform
(ikte in) dutkan
perf.partisipp
(lean) dutkan
Eanet sojahanhámit →

dutkat (verb)

presens (odne) preteritum (ikte)
1.p.ent. (mun) dutkkan dutken
2.p.ent. (don) dutkkat dutket
3.p.ent. (son) dutká dutkkai
1.p.tot. (moai) dutke dutkkaime
2.p.tot. (doai) dutkabeahtti dutkkaide
3.p.tot. (soai) dutkaba dutkkaiga
1.p.flt. (mii) dutkat dutkkaimet
2.p.flt. (dii) dutkabehtet dutkkaidet
3.p.flt. (sii) dutket dutke
presens nektingsform
(odne in) dutkka
preteritum nektingsform
(ikte in) dutkan
perf.partisipp
(lean) dutkan
Eanet sojahanhámit →
dutkat Oza buot hámiid teavsttain →
  • dutkat verb


Der/NomAct (subst.)

  • verbhandlingen
Der/NomAct
  • avledet handlingsnomen subst.

Juoga ii doaimma?

Jus fuobmát meattáhusa, de berrešit váldit oktavuođa minguin. Čilge čuolmma ja muital guđe neahttalohkki dahje mobiilatelefovnna don geavahit, ja maid ledjet ohcame go fuobmájit váttisvuođa.

dutkanráđđi lea vejolaččat dán sáni hápmi:

Der/NomAct
  • avledet handlingsnomen subst.
dutkan Oza buot hámiid teavsttain →
  • dutkan subst.
dutkanráđđi Oza buot hámiid teavsttain →
  • dutkanráđđi subst. ent. nominativ
dutkat Oza buot hámiid teavsttain →
  • dutkat verb
ráđđi Oza buot hámiid teavsttain →
  • ráđđi subst. ent. nominativ