ent. flt.
nominativ elfápmodoaimmahat elfápmodoaimmahagat
akkusativ elfápmodoaimmahaga elfápmodoaimmahagaid
genitiv elfápmodoaimmahaga elfápmodoaimmahagaid
illativ elfápmodoaimmahahkii elfápmodoaimmahagaide
lokativ elfápmodoaimmahagas elfápmodoaimmahagain
komitativ elfápmodoaimmahagain elfápmodoaimmahagaiguin
essiv elfápmodoaimmahahkan
Eanet sojahanhámit →

elfápmodoaimmahat (subst.)

ent. flt.
nominativ elfápmodoaimmahat elfápmodoaimmahagat
akkusativ elfápmodoaimmahaga elfápmodoaimmahagaid
genitiv elfápmodoaimmahaga elfápmodoaimmahagaid
illativ elfápmodoaimmahahkii elfápmodoaimmahagaide
lokativ elfápmodoaimmahagas elfápmodoaimmahagain
komitativ elfápmodoaimmahagain elfápmodoaimmahagaiguin
essiv elfápmodoaimmahahkan
Eanet sojahanhámit →
elfápmodoaimmahat Oza buot hámiid teavsttain →
  • elfápmodoaimmahat subst. ent. nominativ

ent. flt.
nominativ elfápmu elfámut
akkusativ elfámu elfámuid
genitiv elfámu elfámuid
illativ elfápmui elfámuide
lokativ elfámus elfámuin
komitativ elfámuin elfámuiguin
essiv elfápmun
Eanet sojahanhámit →

elfápmu (subst.)

ent. flt.
nominativ elfápmu elfámut
akkusativ elfámu elfámuid
genitiv elfámu elfámuid
illativ elfápmui elfámuide
lokativ elfámus elfámuin
komitativ elfámuin elfámuiguin
essiv elfápmun
Eanet sojahanhámit →
elfápmu Oza buot hámiid teavsttain →
  • elfápmu subst.

ent. flt.
nominativ doaibma doaimmat
akkusativ doaimma doaimmaid
genitiv doaimma doaimmaid
illativ doibmii doaimmaide
lokativ doaimmas doaimmain
komitativ doaimmain doaimmaiguin
essiv doaibman
Eanet sojahanhámit →

doaibma (subst.)

ent. flt.
nominativ doaibma doaimmat
akkusativ doaimma doaimmaid
genitiv doaimma doaimmaid
illativ doibmii doaimmaide
lokativ doaimmas doaimmain
komitativ doaimmain doaimmaiguin
essiv doaibman
Eanet sojahanhámit →
doaibma Oza buot hámiid teavsttain →
  • doaibma subst.


Der/Car (adj.)

  • uten X
Der/Car
  • avledning: uten adj.


Comp (subst.)

  • mer X
Comp
  • komparativ attr.
  • komparativ ent. nominativ

ent. flt.
nominativ doaimmahat doaimmahagat
akkusativ doaimmahaga doaimmahagaid
genitiv doaimmahaga doaimmahagaid
illativ doaimmahahkii doaimmahagaide
lokativ doaimmahagas doaimmahagain
komitativ doaimmahagain doaimmahagaiguin
essiv doaimmahahkan
Eanet sojahanhámit →

doaimmahat (subst.)

ent. flt.
nominativ doaimmahat doaimmahagat
akkusativ doaimmahaga doaimmahagaid
genitiv doaimmahaga doaimmahagaid
illativ doaimmahahkii doaimmahagaide
lokativ doaimmahagas doaimmahagain
komitativ doaimmahagain doaimmahagaiguin
essiv doaimmahahkan
Eanet sojahanhámit →
doaimmahat Oza buot hámiid teavsttain →
  • doaimmahat subst. ent. nominativ

Juoga ii doaimma?

Jus fuobmát meattáhusa, de berrešit váldit oktavuođa minguin. Čilge čuolmma ja muital guđe neahttalohkki dahje mobiilatelefovnna don geavahit, ja maid ledjet ohcame go fuobmájit váttisvuođa.

elfápmodoaimmahat lea vejolaččat dán sáni hápmi:

Comp
  • komparativ attr.
  • komparativ ent. nominativ
Der/Car
  • avledning: uten adj.
doaibma Oza buot hámiid teavsttain →
  • doaibma subst.
doaimmahat Oza buot hámiid teavsttain →
  • doaimmahat subst. ent. nominativ
elfápmodoaimmahat Oza buot hámiid teavsttain →
  • elfápmodoaimmahat subst. ent. nominativ
elfápmu Oza buot hámiid teavsttain →
  • elfápmu subst.