presens (odne) preteritum (ikte)
1.p.ent. (mun) fearkkun ferkon
2.p.ent. (don) fearkkut ferkot
3.p.ent. (son) fearku fearkkui
1.p.tot. (moai) ferko fearkkuime
2.p.tot. (doai) fearkubeahtti fearkkuide
3.p.tot. (soai) fearkuba fearkkuiga
1.p.flt. (mii) fearkut fearkkuimet
2.p.flt. (dii) fearkubehtet fearkkuidet
3.p.flt. (sii) ferkot ferko
presens nektingsform
(odne in) fearkko
preteritum nektingsform
(ikte in) ferkon
perf.partisipp
(lean) ferkon
Eanet sojahanhámit →

fearkut (verb)

  • (frase) hogge småved
presens (odne) preteritum (ikte)
1.p.ent. (mun) fearkkun ferkon
2.p.ent. (don) fearkkut ferkot
3.p.ent. (son) fearku fearkkui
1.p.tot. (moai) ferko fearkkuime
2.p.tot. (doai) fearkubeahtti fearkkuide
3.p.tot. (soai) fearkuba fearkkuiga
1.p.flt. (mii) fearkut fearkkuimet
2.p.flt. (dii) fearkubehtet fearkkuidet
3.p.flt. (sii) ferkot ferko
presens nektingsform
(odne in) fearkko
preteritum nektingsform
(ikte in) ferkon
perf.partisipp
(lean) ferkon
Eanet sojahanhámit →
fearkut Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • fearkut verb transitiv infinitiv
  • fearkut verb transitiv
  • fearkut verb transitiv imperativ 1.p.flt.
  • fearkut verb transitiv imperativ 2.p.flt.
  • fearkut verb transitiv indikativ presens 1.p.flt.

Der/NomAg
  • avledet handlernomen subst. flt. nominativ

Juoga ii doaimma?

If you find any bugs, please get in touch with us. Describe the problem, and tell us what web browser or mobile phone you were using, or what word you were searching for when you encountered the problem.

fearkut lea vejolaččat dán sáni hápmi:

Der/NomAg
  • avledet handlernomen subst. flt. nominativ
fearkut Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • fearkut verb transitiv infinitiv
  • fearkut verb transitiv
  • fearkut verb transitiv imperativ 1.p.flt.
  • fearkut verb transitiv imperativ 2.p.flt.
  • fearkut verb transitiv indikativ presens 1.p.flt.