ent. flt.
nominativ finnmárkulaš finnmárkulaččat
akkusativ finnmárkulačča finnmárkulaččaid
genitiv finnmárkulačča finnmárkulaččaid
illativ finnmárkulažžii finnmárkulaččaide
lokativ finnmárkulaččas finnmárkulaččain
komitativ finnmárkulaččain finnmárkulaččaiguin
essiv finnmárkulažžan
Eanet sojahanhámit →

finnmárkulaš (subst.)

ent. flt.
nominativ finnmárkulaš finnmárkulaččat
akkusativ finnmárkulačča finnmárkulaččaid
genitiv finnmárkulačča finnmárkulaččaid
illativ finnmárkulažžii finnmárkulaččaide
lokativ finnmárkulaččas finnmárkulaččain
komitativ finnmárkulaččain finnmárkulaččaiguin
essiv finnmárkulažžan
Eanet sojahanhámit →
finnmárkulaš Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • finnmárkulaš subst. ent. nominativ

ent. flt.
egennavn genitiv Finnmárkku (bokte)
egennavn lokativ Finnmárkkus
egennavn illativ Finnmárkui
Eanet sojahanhámit →

Finnmárku (subst. egennavn)

ent. flt.
egennavn genitiv Finnmárkku (bokte)
egennavn lokativ Finnmárkkus
egennavn illativ Finnmárkui
Eanet sojahanhámit →
Finnmárku Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • Finnmárku subst. egennavn


Der/lasj (adj.)

  • liknende av eller som tilhører X
Der/lasj
  • avledning: -laš adj. attr.

Juoga ii doaimma?

If you find any bugs, please get in touch with us. Describe the problem, and tell us what web browser or mobile phone you were using, or what word you were searching for when you encountered the problem.

finnmárkulaš lea vejolaččat dán sáni hápmi:

Der/lasj
  • avledning: -laš adj. attr.
Finnmárku Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • Finnmárku subst. egennavn
finnmárkulaš Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • finnmárkulaš subst. ent. nominativ