ent. flt.
nominativ finnmárkulaš finnmárkulaččat
akkusativ finnmárkulačča finnmárkulaččaid
genitiv finnmárkulačča finnmárkulaččaid
illativ finnmárkulažžii finnmárkulaččaide
lokativ finnmárkulaččas finnmárkulaččain
komitativ finnmárkulaččain finnmárkulaččaiguin
essiv finnmárkulažžan
Eanet sojahanhámit →

finnmárkulaš (subst.)

ent. flt.
nominativ finnmárkulaš finnmárkulaččat
akkusativ finnmárkulačča finnmárkulaččaid
genitiv finnmárkulačča finnmárkulaččaid
illativ finnmárkulažžii finnmárkulaččaide
lokativ finnmárkulaččas finnmárkulaččain
komitativ finnmárkulaččain finnmárkulaččaiguin
essiv finnmárkulažžan
Eanet sojahanhámit →
finnmárkulaš Oza buot hámiid teavsttain →
  • finnmárkulaš subst. ent. nominativ

ent. flt.
egennavn genitiv Finnmárkku (bokte)
egennavn lokativ Finnmárkkus
egennavn illativ Finnmárkui
Eanet sojahanhámit →

Finnmárku (subst. egennavn)

ent. flt.
egennavn genitiv Finnmárkku (bokte)
egennavn lokativ Finnmárkkus
egennavn illativ Finnmárkui
Eanet sojahanhámit →
Finnmárku Oza buot hámiid teavsttain →
  • Finnmárku subst. egennavn


Der/lasj (adj.)

Der/lasj
  • avledning: -laš adj. ent. nominativ

Juoga ii doaimma?

Jus fuobmát meattáhusa, de berrešit váldit oktavuođa minguin. Čilge čuolmma ja muital guđe neahttalohkki dahje mobiilatelefovnna don geavahit, ja maid ledjet ohcame go fuobmájit váttisvuođa.

finnmárkulaš lea vejolaččat dán sáni hápmi:

Der/lasj
  • avledning: -laš adj. ent. nominativ
Finnmárku Oza buot hámiid teavsttain →
  • Finnmárku subst. egennavn
finnmárkulaš Oza buot hámiid teavsttain →
  • finnmárkulaš subst. ent. nominativ