ent. flt.
nominativ golbmačiehka golbmačiegat
akkusativ golbmačiega golbmačiegaid
genitiv golbmačiega golbmačiegaid
illativ golbmačihkii golbmačiegaide
lokativ golbmačiegas golbmačiegain
komitativ golbmačiegain golbmačiegaiguin
essiv golbmačiehkan
Eanet sojahanhámit →

golbmačiehka (subst.)

ent. flt.
nominativ golbmačiehka golbmačiegat
akkusativ golbmačiega golbmačiegaid
genitiv golbmačiega golbmačiegaid
illativ golbmačihkii golbmačiegaide
lokativ golbmačiegas golbmačiegain
komitativ golbmačiegain golbmačiegaiguin
essiv golbmačiehkan
Eanet sojahanhámit →
golbmačiehka Oza buot hámiid teavsttain →
  • golbmačiehka subst. ent. nominativ

Juoga ii doaimma?

Jus fuobmát meattáhusa, de berrešit váldit oktavuođa minguin. Čilge čuolmma ja muital guđe neahttalohkki dahje mobiilatelefovnna don geavahit, ja maid ledjet ohcame go fuobmájit váttisvuođa.

golbmačiehka lea vejolaččat dán sáni hápmi:

golbmačiehka Oza buot hámiid teavsttain →
  • golbmačiehka subst. ent. nominativ