ent. flt.
nominativ golmmačiegat golmmačiegagat
akkusativ golmmačiegaga golmmačiegagiid
genitiv golmmačiegaga golmmačiegagiid
illativ golmmačiegagii golmmačiegagiidda
lokativ golmmačiegagis golmmačiegagiin
komitativ golmmačiegagiin golmmačiegagiiguin
essiv golmmačiegagin
Eanet sojahanhámit →

golmmačiegat (subst.)

  • (subst.) trekant
    Sii galge sárgut rieggáid ja golmmačiegagiid.
    De skulle tegne sirkler og trekanter.
ent. flt.
nominativ golmmačiegat golmmačiegagat
akkusativ golmmačiegaga golmmačiegagiid
genitiv golmmačiegaga golmmačiegagiid
illativ golmmačiegagii golmmačiegagiidda
lokativ golmmačiegagis golmmačiegagiin
komitativ golmmačiegagiin golmmačiegagiiguin
essiv golmmačiegagin
Eanet sojahanhámit →
golmmačiegat Oza buot hámiid teavsttain →
  • golmmačiegat subst. ent. nominativ
  • golmmačiegat subst. ent. genitiv
  • golmmačiegat subst. ent. akkusativ

attr.
golmmačiegat (bábir)
ent. akkusativ
golmmačiegaga
ent. illativ
golmmačiegagii
ent. lokativ
golmmačiegagis
flt. nominativ
(dat leat) golmmačiegagat
Eanet sojahanhámit →

golmmačiegat (adj.)

attr.
golmmačiegat (bábir)
ent. akkusativ
golmmačiegaga
ent. illativ
golmmačiegagii
ent. lokativ
golmmačiegagis
flt. nominativ
(dat leat) golmmačiegagat
Eanet sojahanhámit →
golmmačiegat Oza buot hámiid teavsttain →
  • golmmačiegat adj. attr.
  • golmmačiegat adj. ent. nominativ
  • golmmačiegat adj. ent. genitiv
  • golmmačiegat adj. ent. akkusativ

ent. flt.
nominativ golbma golmmat (gápmagat)
akkusativ golbma golmmaid
genitiv golmma golmmaid
illativ golbmii golmmaide
lokativ golmmas golmmain
komitativ golmmain golmmaiguin
essiv golbman
Eanet sojahanhámit →

golbma (tallord)

  • (tallord) 3
    Muhto dál leat juo vássán golbma beaivvi dan rájes go dát dáhpáhuvai.
    Men det har allerede gått tre dager siden det skjedde.
ent. flt.
nominativ golbma golmmat (gápmagat)
akkusativ golbma golmmaid
genitiv golmma golmmaid
illativ golbmii golmmaide
lokativ golmmas golmmain
komitativ golmmain golmmaiguin
essiv golbman
Eanet sojahanhámit →
golbma Oza buot hámiid teavsttain →
  • golbma tallord

ent. flt.
nominativ čiehka čiegat
akkusativ čiega čiegaid
genitiv čiega čiegaid
illativ čihkii čiegaide
lokativ čiegas čiegain
komitativ čiegain čiegaiguin
essiv čiehkan
Eanet sojahanhámit →

čiehka (subst.)

ent. flt.
nominativ čiehka čiegat
akkusativ čiega čiegaid
genitiv čiega čiegaid
illativ čihkii čiegaide
lokativ čiegas čiegain
komitativ čiegain čiegaiguin
essiv čiehkan
Eanet sojahanhámit →
čiehka Oza buot hámiid teavsttain →
  • čiehka subst.

Juoga ii doaimma?

Jus fuobmát meattáhusa, de berrešit váldit oktavuođa minguin. Čilge čuolmma ja muital guđe neahttalohkki dahje mobiilatelefovnna don geavahit, ja maid ledjet ohcame go fuobmájit váttisvuođa.

golmmačiegat lea vejolaččat dán sáni hápmi:

Der/t
  • avledning: -t adj. attr.
  • avledning: -t adj. ent. nominativ
  • avledning: -t adj. ent. genitiv
  • avledning: -t adj. ent. akkusativ
golbma Oza buot hámiid teavsttain →
  • golbma tallord
golmmačiegat Oza buot hámiid teavsttain →
  • golmmačiegat adj. attr.
  • golmmačiegat adj. ent. nominativ
  • golmmačiegat adj. ent. genitiv
  • golmmačiegat adj. ent. akkusativ
golmmačiegat Oza buot hámiid teavsttain →
  • golmmačiegat subst. ent. nominativ
  • golmmačiegat subst. ent. genitiv
  • golmmačiegat subst. ent. akkusativ
čiehka Oza buot hámiid teavsttain →
  • čiehka subst.