ent. flt.
samlingstall nominativ golmmas
samlingstall akkusativ golbmasa
samlingstall illativ golbmasii
samlingstall lokativ golbmasis
samlingstall komitativ golbmasiin
samlingstall essiv golmmasin
Eanet sojahanhámit →

golmmas (subst.)

  • (frase) tre personer
    Dál sii leat dušše golmmas.
    Nå er de bare tre.
    Sámi allaskuvla nammada golbmasa stivrra viđa miellahtus.
    Samisk høgskole utnevner tre av styrets fem medlemmer.
    Golbmasis lohkásii guovtti jagis.
    Fra tre til ti personer på to år.
ent. flt.
samlingstall nominativ golmmas
samlingstall akkusativ golbmasa
samlingstall illativ golbmasii
samlingstall lokativ golbmasis
samlingstall komitativ golbmasiin
samlingstall essiv golmmasin
Eanet sojahanhámit →
golmmas Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • golmmas subst. samlingstall ent. nominativ

ent. flt.
nominativ golbma golmmat (gápmagat)
akkusativ golbma golmmaid
genitiv golmma golmmaid
illativ golbmii golmmaide
lokativ golmmas golmmain
komitativ golmmain golmmaiguin
essiv golbman
Eanet sojahanhámit →

golbma (tallord)

  • (tallord) 3
    Muhto dál leat juo vássán golbma beaivvi dan rájes go dát dáhpáhuvai.
    Men det har allerede gått tre dager siden det skjedde.
ent. flt.
nominativ golbma golmmat (gápmagat)
akkusativ golbma golmmaid
genitiv golmma golmmaid
illativ golbmii golmmaide
lokativ golmmas golmmain
komitativ golmmain golmmaiguin
essiv golbman
Eanet sojahanhámit →
golbma Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • golbma tallord ent. lokativ

Juoga ii doaimma?

If you find any bugs, please get in touch with us. Describe the problem, and tell us what web browser or mobile phone you were using, or what word you were searching for when you encountered the problem.

golmmas lea vejolaččat dán sáni hápmi:

golbma Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • golbma tallord ent. lokativ
golmmas Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • golmmas subst. samlingstall ent. nominativ