presens (odne) preteritum (ikte)
1.p.ent. (mun) guoran gurren
2.p.ent. (don) guorat gurret
3.p.ent. (son) guorrá guorai
1.p.tot. (moai) gurre guoraime
2.p.tot. (doai) guorrabeahtti guoraide
3.p.tot. (soai) guorraba guoraiga
1.p.flt. (mii) guorrat guoraimet
2.p.flt. (dii) guorrabehtet guoraidet
3.p.flt. (sii) gurret gurre
presens nektingsform
(odne in) guora
preteritum nektingsform
(ikte in) guorran
perf.partisipp
(lean) guorran
Eanet sojahanhámit →

guorrat (verb)

  • (frase) følge spor
presens (odne) preteritum (ikte)
1.p.ent. (mun) guoran gurren
2.p.ent. (don) guorat gurret
3.p.ent. (son) guorrá guorai
1.p.tot. (moai) gurre guoraime
2.p.tot. (doai) guorrabeahtti guoraide
3.p.tot. (soai) guorraba guoraiga
1.p.flt. (mii) guorrat guoraimet
2.p.flt. (dii) guorrabehtet guoraidet
3.p.flt. (sii) gurret gurre
presens nektingsform
(odne in) guora
preteritum nektingsform
(ikte in) guorran
perf.partisipp
(lean) guorran
Eanet sojahanhámit →
guorrat Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • guorrat verb transitiv


Der/st (verb)

Der/st
  • litt/fort verb imperativ nektingsform
  • litt/fort verb imperativ 2.p.ent.
  • litt/fort verb indikativ presens nektingsform


guoras (postposisjon)

  • (frase) ved siden av
    Mánná čohkká eatni guoras.
    Barnet sitter ved siden av mor.

Juoga ii doaimma?

If you find any bugs, please get in touch with us. Describe the problem, and tell us what web browser or mobile phone you were using, or what word you were searching for when you encountered the problem.

guoras lea vejolaččat dán sáni hápmi:

Der/st
  • litt/fort verb imperativ nektingsform
  • litt/fort verb imperativ 2.p.ent.
  • litt/fort verb indikativ presens nektingsform
guoras Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • guoras adverb
guoras Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • guoras postposisjon
guorastit Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • guorastit verb transitiv imperativ nektingsform
  • guorastit verb transitiv imperativ 2.p.ent.
  • guorastit verb transitiv indikativ presens nektingsform
guorra Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • guorra subst. ent. lokativ
  • guorra subst. ent. akkusativ poss. 3.p.ent.
  • guorra subst. ent. genitiv poss. 3.p.ent.
guorrat Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • guorrat verb transitiv