gurrii (adverb)


presens (odne) preteritum (ikte)
1.p.ent. (mun) gurren gurrejin
2.p.ent. (don) gurret gurrejit
3.p.ent. (son) gurre gurrii
1.p.tot. (moai) gurrejetne gurriime
2.p.tot. (doai) gurrebeahtti gurriide
3.p.tot. (soai) gurreba gurriiga
1.p.flt. (mii) gurret gurriimet
2.p.flt. (dii) gurrebehtet gurriidet
3.p.flt. (sii) gurrejit gurrejedje
presens nektingsform
(odne in) gurre
preteritum nektingsform
(ikte in) gurren
perf.partisipp
(lean) gurren
Eanet sojahanhámit →

gurret (verb)

presens (odne) preteritum (ikte)
1.p.ent. (mun) gurren gurrejin
2.p.ent. (don) gurret gurrejit
3.p.ent. (son) gurre gurrii
1.p.tot. (moai) gurrejetne gurriime
2.p.tot. (doai) gurrebeahtti gurriide
3.p.tot. (soai) gurreba gurriiga
1.p.flt. (mii) gurret gurriimet
2.p.flt. (dii) gurrebehtet gurriidet
3.p.flt. (sii) gurrejit gurrejedje
presens nektingsform
(odne in) gurre
preteritum nektingsform
(ikte in) gurren
perf.partisipp
(lean) gurren
Eanet sojahanhámit →
gurret Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • gurret verb transitiv indikativ preteritum 3.p.ent.

ent. flt.
nominativ gurra gurat
akkusativ gura guraid
genitiv gura guraid
illativ gurrii guraide
lokativ guras gurain
komitativ gurain guraiguin
essiv gurran
Eanet sojahanhámit →

gurra (subst.)

ent. flt.
nominativ gurra gurat
akkusativ gura guraid
genitiv gura guraid
illativ gurrii guraide
lokativ guras gurain
komitativ gurain guraiguin
essiv gurran
Eanet sojahanhámit →
gurra Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • gurra subst. ent. illativ

Juoga ii doaimma?

If you find any bugs, please get in touch with us. Describe the problem, and tell us what web browser or mobile phone you were using, or what word you were searching for when you encountered the problem.

gurrii lea vejolaččat dán sáni hápmi:

guorra Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • guorra subst. ent. illativ
gurra Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • gurra subst. ent. illativ
gurret Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • gurret verb transitiv indikativ preteritum 3.p.ent.
gurrii Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • gurrii adverb
gurrii Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • gurrii postposisjon