ent. flt.
nominativ jávregáddi jávregáttit
akkusativ jávregátti jávregáttiid
genitiv jávregátti jávregáttiid
illativ jávregáddái jávregáttiide
lokativ jávregáttis jávregáttiin
komitativ jávregáttiin jávregáttiiguin
essiv jávregáddin
Eanet sojahanhámit →

jávregáddi (subst.)

ent. flt.
nominativ jávregáddi jávregáttit
akkusativ jávregátti jávregáttiid
genitiv jávregátti jávregáttiid
illativ jávregáddái jávregáttiide
lokativ jávregáttis jávregáttiin
komitativ jávregáttiin jávregáttiiguin
essiv jávregáddin
Eanet sojahanhámit →
jávregáddi Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • jávregáddi subst. ent. nominativ

ent. flt.
nominativ jávri jávrrit
akkusativ jávrri jávrriid
genitiv jávrri jávrriid
illativ jávrái jávrriide
lokativ jávrris jávrriin
komitativ jávrriin jávrriiguin
essiv jávrin
Eanet sojahanhámit →

jávri (subst.)

ent. flt.
nominativ jávri jávrrit
akkusativ jávrri jávrriid
genitiv jávrri jávrriid
illativ jávrái jávrriide
lokativ jávrris jávrriin
komitativ jávrriin jávrriiguin
essiv jávrin
Eanet sojahanhámit →

presens (odne) preteritum (ikte)
1.p.ent. (mun) gáttán gádden
2.p.ent. (don) gáttát gáddet
3.p.ent. (son) gáddá gáttii
1.p.tot. (moai) gádde gáttiime
2.p.tot. (doai) gáddibeahtti gáttiide
3.p.tot. (soai) gáddiba gáttiiga
1.p.flt. (mii) gáddit gáttiimet
2.p.flt. (dii) gáddibehtet gáttiidet
3.p.flt. (sii) gáddet gádde
presens nektingsform
(odne in) gátte
preteritum nektingsform
(ikte in) gáddán
perf.partisipp
(lean) gáddán
Eanet sojahanhámit →

gáddit (verb)

presens (odne) preteritum (ikte)
1.p.ent. (mun) gáttán gádden
2.p.ent. (don) gáttát gáddet
3.p.ent. (son) gáddá gáttii
1.p.tot. (moai) gádde gáttiime
2.p.tot. (doai) gáddibeahtti gáttiide
3.p.tot. (soai) gáddiba gáttiiga
1.p.flt. (mii) gáddit gáttiimet
2.p.flt. (dii) gáddibehtet gáttiidet
3.p.flt. (sii) gáddet gádde
presens nektingsform
(odne in) gátte
preteritum nektingsform
(ikte in) gáddán
perf.partisipp
(lean) gáddán
Eanet sojahanhámit →
gáddit Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • gáddit verb transitiv pres.partisipp

ent. flt.
nominativ gáddi gáttit
akkusativ gátti gáttiid
genitiv gátti gáttiid
illativ gáddái gáttiide
lokativ gáttis gáttiin
komitativ gáttiin gáttiiguin
essiv gáddin
Eanet sojahanhámit →

gáddi (subst.)

ent. flt.
nominativ gáddi gáttit
akkusativ gátti gáttiid
genitiv gátti gáttiid
illativ gáddái gáttiide
lokativ gáttis gáttiin
komitativ gáttiin gáttiiguin
essiv gáddin
Eanet sojahanhámit →
gáddi Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • gáddi subst. ent. nominativ

Juoga ii doaimma?

If you find any bugs, please get in touch with us. Describe the problem, and tell us what web browser or mobile phone you were using, or what word you were searching for when you encountered the problem.

jávregáddi lea vejolaččat dán sáni hápmi:

gáddi Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • gáddi subst. ent. nominativ
gáddit Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • gáddit verb transitiv pres.partisipp
jávregáddi Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • jávregáddi subst. ent. nominativ
jávri Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • jávri subst.