ent. flt.
nominativ juovlabeahci juovlabeazit
akkusativ juovlabeazi juovlabeziid
genitiv juovlabeazi juovlabeziid
illativ juovlabeahcái juovlabeziide
lokativ juovlabeazis juovlabeziin
komitativ juovlabeziin juovlabeziiguin
essiv juovlabeahcin
Eanet sojahanhámit →

juovlabeahci (subst.)

ent. flt.
nominativ juovlabeahci juovlabeazit
akkusativ juovlabeazi juovlabeziid
genitiv juovlabeazi juovlabeziid
illativ juovlabeahcái juovlabeziide
lokativ juovlabeazis juovlabeziin
komitativ juovlabeziin juovlabeziiguin
essiv juovlabeahcin
Eanet sojahanhámit →
juovlabeahci Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • juovlabeahci subst. ent. nominativ

ent. flt.
nominativ juovllat
akkusativ juovllaid
genitiv juovllaid
illativ juovllaide
lokativ juovllain
komitativ juovllaiguin
essiv juovlan
Eanet sojahanhámit →

juovllat (subst.)

  • (subst.) jul
    vuosttaš juovlabeaivi
    første juledag
    juovlaruohtta
    julaften
ent. flt.
nominativ juovllat
akkusativ juovllaid
genitiv juovllaid
illativ juovllaide
lokativ juovllain
komitativ juovllaiguin
essiv juovlan
Eanet sojahanhámit →

ent. flt.
nominativ beahci beazit
akkusativ beazi beziid
genitiv beazi beziid
illativ beahcái beziide
lokativ beazis beziin
komitativ beziin beziiguin
essiv beahcin
Eanet sojahanhámit →

beahci (subst.)

ent. flt.
nominativ beahci beazit
akkusativ beazi beziid
genitiv beazi beziid
illativ beahcái beziide
lokativ beazis beziin
komitativ beziin beziiguin
essiv beahcin
Eanet sojahanhámit →
beahci Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • beahci subst. ent. nominativ

Juoga ii doaimma?

If you find any bugs, please get in touch with us. Describe the problem, and tell us what web browser or mobile phone you were using, or what word you were searching for when you encountered the problem.

juovlabeahci lea vejolaččat dán sáni hápmi:

beahci Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • beahci subst. ent. nominativ
juovlabeahci Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • juovlabeahci subst. ent. nominativ
juovllat Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • juovllat subst.