ent. flt.
nominativ juovllat
akkusativ juovllaid
genitiv juovllaid
illativ juovllaide
lokativ juovllain
komitativ juovllaiguin
essiv juovlan
Eanet sojahanhámit →

juovllat (subst.)

  • (subst.) jul
    vuosttaš juovlabeaivi
    første juledag
    juovlaruohtta
    julaften
ent. flt.
nominativ juovllat
akkusativ juovllaid
genitiv juovllaid
illativ juovllaide
lokativ juovllain
komitativ juovllaiguin
essiv juovlan
Eanet sojahanhámit →

ent. flt.
nominativ guossa guosat
akkusativ guosa guosaid
genitiv guosa guosaid
illativ gussii guosaide
lokativ guosas guosain
komitativ guosain guosaiguin
essiv guossan
Eanet sojahanhámit →

guossa (subst.)

ent. flt.
nominativ guossa guosat
akkusativ guosa guosaid
genitiv guosa guosaid
illativ gussii guosaide
lokativ guosas guosain
komitativ guosain guosaiguin
essiv guossan
Eanet sojahanhámit →
guossa Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • guossa subst. ent. nominativ

Juoga ii doaimma?

If you find any bugs, please get in touch with us. Describe the problem, and tell us what web browser or mobile phone you were using, or what word you were searching for when you encountered the problem.

juovlaguossa lea vejolaččat dán sáni hápmi:

guossa Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • guossa subst. ent. nominativ
juovlaguossa Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • juovlaguossa subst. ent. nominativ
juovllat Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • juovllat subst.