presens (odne) preteritum (ikte)
1.p.ent. (mun) murren murrejin
2.p.ent. (don) murret murrejit
3.p.ent. (son) murre murrii
1.p.tot. (moai) murrejetne murriime
2.p.tot. (doai) murrebeahtti murriide
3.p.tot. (soai) murreba murriiga
1.p.flt. (mii) murret murriimet
2.p.flt. (dii) murrebehtet murriidet
3.p.flt. (sii) murrejit murrejedje
presens nektingsform
(odne in) murre
preteritum nektingsform
(ikte in) murren
perf.partisipp
(lean) murren
Eanet sojahanhámit →

murret (verb)

  • (frase) sage eller hogge ved
presens (odne) preteritum (ikte)
1.p.ent. (mun) murren murrejin
2.p.ent. (don) murret murrejit
3.p.ent. (son) murre murrii
1.p.tot. (moai) murrejetne murriime
2.p.tot. (doai) murrebeahtti murriide
3.p.tot. (soai) murreba murriiga
1.p.flt. (mii) murret murriimet
2.p.flt. (dii) murrebehtet murriidet
3.p.flt. (sii) murrejit murrejedje
presens nektingsform
(odne in) murre
preteritum nektingsform
(ikte in) murren
perf.partisipp
(lean) murren
Eanet sojahanhámit →
murret Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • murret verb intransitiv
  • murret verb intransitiv infinitiv
  • murret verb intransitiv indikativ presens 1.p.flt.
  • murret verb intransitiv indikativ presens 2.p.ent.


Der/d (verb)

Der/d
  • avledning: -d verb imperativ nektingsform
  • avledning: -d verb imperativ 2.p.ent.
  • avledning: -d verb indikativ presens nektingsform


Der/h (verb)

Der/h
  • avledning: -h verb imperativ nektingsform
  • avledning: -h verb imperativ 2.p.ent.
  • avledning: -h verb indikativ presens nektingsform

Juoga ii doaimma?

If you find any bugs, please get in touch with us. Describe the problem, and tell us what web browser or mobile phone you were using, or what word you were searching for when you encountered the problem.

murret lea vejolaččat dán sáni hápmi:

Der/d
  • avledning: -d verb imperativ nektingsform
  • avledning: -d verb imperativ 2.p.ent.
  • avledning: -d verb indikativ presens nektingsform
Der/h
  • avledning: -h verb imperativ nektingsform
  • avledning: -h verb imperativ 2.p.ent.
  • avledning: -h verb indikativ presens nektingsform
murret Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • murret verb intransitiv
  • murret verb intransitiv infinitiv
  • murret verb intransitiv indikativ presens 1.p.flt.
  • murret verb intransitiv indikativ presens 2.p.ent.