presens (odne) preteritum (ikte)
1.p.ent. (mun) náhkkádan náhkkádin
2.p.ent. (don) náhkkádat náhkkádit
3.p.ent. (son) náhkkáda náhkkádii
1.p.tot. (moai) náhkkádetne náhkkádeimme
2.p.tot. (doai) náhkkádeahppi náhkkádeidde
3.p.tot. (soai) náhkkádeaba náhkkádeigga
1.p.flt. (mii) náhkkádat
(mii) náhkkádit
náhkkádeimmet
2.p.flt. (dii) náhkkádehpet náhkkádeiddet
3.p.flt. (sii) náhkkádit náhkkádedje
presens nektingsform
(odne in) náhkkát
preteritum nektingsform
(ikte in) náhkkádan
perf.partisipp
(lean) náhkkádan
Eanet sojahanhámit →

náhkkádit (verb)

  • (frase) jule opp
presens (odne) preteritum (ikte)
1.p.ent. (mun) náhkkádan náhkkádin
2.p.ent. (don) náhkkádat náhkkádit
3.p.ent. (son) náhkkáda náhkkádii
1.p.tot. (moai) náhkkádetne náhkkádeimme
2.p.tot. (doai) náhkkádeahppi náhkkádeidde
3.p.tot. (soai) náhkkádeaba náhkkádeigga
1.p.flt. (mii) náhkkádat
(mii) náhkkádit
náhkkádeimmet
2.p.flt. (dii) náhkkádehpet náhkkádeiddet
3.p.flt. (sii) náhkkádit náhkkádedje
presens nektingsform
(odne in) náhkkát
preteritum nektingsform
(ikte in) náhkkádan
perf.partisipp
(lean) náhkkádan
Eanet sojahanhámit →
náhkkádit Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • náhkkádit verb transitiv infinitiv
  • náhkkádit verb transitiv indikativ presens 1.p.flt.
  • náhkkádit verb transitiv indikativ presens 3.p.flt.
  • náhkkádit verb transitiv indikativ preteritum 2.p.ent.

Juoga ii doaimma?

If you find any bugs, please get in touch with us. Describe the problem, and tell us what web browser or mobile phone you were using, or what word you were searching for when you encountered the problem.

náhkkádit lea vejolaččat dán sáni hápmi:

náhkkádit Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • náhkkádit verb transitiv infinitiv
  • náhkkádit verb transitiv indikativ presens 1.p.flt.
  • náhkkádit verb transitiv indikativ presens 3.p.flt.
  • náhkkádit verb transitiv indikativ preteritum 2.p.ent.