ent. flt.
nominativ njunni njunit
akkusativ njuni njuniid
genitiv njuni njuniid
illativ njunnái njuniide
lokativ njunis njuniin
komitativ njuniin njuniiguin
essiv njunnin
Eanet sojahanhámit →

njunni (subst.)

ent. flt.
nominativ njunni njunit
akkusativ njuni njuniid
genitiv njuni njuniid
illativ njunnái njuniide
lokativ njunis njuniin
komitativ njuniin njuniiguin
essiv njunnin
Eanet sojahanhámit →
njunni Sátnehistorjá → Oza buot hámiid teavsttain →
  • njunni subst. ent. nominativ

Juoga ii doaimma?

Jus fuobmát meattáhusa, de berrešit váldit oktavuođa minguin. Čilge čuolmma ja muital guđe neahttalohkki dahje mobiilatelefovnna don geavahit, ja maid ledjet ohcame go fuobmájit váttisvuođa.

njunni lea vejolaččat dán sáni hápmi:

njunni Sátnehistorjá → Oza buot hámiid teavsttain →
  • njunni subst. ent. nominativ