ent. flt.
nominativ rasisma rasismmat
akkusativ rasismma rasismmaid
genitiv rasismma rasismmaid
illativ rasismii rasismmaide
lokativ rasismmas rasismmain
komitativ rasismmain rasismmaiguin
essiv rasisman
Eanet sojahanhámit →

rasisma (subst.)

ent. flt.
nominativ rasisma rasismmat
akkusativ rasismma rasismmaid
genitiv rasismma rasismmaid
illativ rasismii rasismmaide
lokativ rasismmas rasismmain
komitativ rasismmain rasismmaiguin
essiv rasisman
Eanet sojahanhámit →
rasisma Oza buot hámiid teavsttain →
  • rasisma subst. ent. akkusativ
  • rasisma subst. ent. genitiv
  • rasisma subst. ent. nominativ

Juoga ii doaimma?

Jus fuobmát meattáhusa, de berrešit váldit oktavuođa minguin. Čilge čuolmma ja muital guđe neahttalohkki dahje mobiilatelefovnna don geavahit, ja maid ledjet ohcame go fuobmájit váttisvuođa.

rasisma lea vejolaččat dán sáni hápmi:

rasisma Oza buot hámiid teavsttain →
  • rasisma subst. ent. akkusativ
  • rasisma subst. ent. genitiv
  • rasisma subst. ent. nominativ