presens (odne) preteritum (ikte)
1.p.ent. (mun) sealgádan sealgádin
2.p.ent. (don) sealgádat sealgádit
3.p.ent. (son) sealgáda sealgádii
1.p.tot. (moai) sealgádetne sealgádeimme
2.p.tot. (doai) sealgádeahppi sealgádeidde
3.p.tot. (soai) sealgádeaba sealgádeigga
1.p.flt. (mii) sealgádat
(mii) sealgádit
sealgádeimmet
2.p.flt. (dii) sealgádehpet sealgádeiddet
3.p.flt. (sii) sealgádit sealgádedje
presens nektingsform
(odne in) sealgát
preteritum nektingsform
(ikte in) sealgádan
perf.partisipp
(lean) sealgádan
Eanet sojahanhámit →

sealgádit (verb)

presens (odne) preteritum (ikte)
1.p.ent. (mun) sealgádan sealgádin
2.p.ent. (don) sealgádat sealgádit
3.p.ent. (son) sealgáda sealgádii
1.p.tot. (moai) sealgádetne sealgádeimme
2.p.tot. (doai) sealgádeahppi sealgádeidde
3.p.tot. (soai) sealgádeaba sealgádeigga
1.p.flt. (mii) sealgádat
(mii) sealgádit
sealgádeimmet
2.p.flt. (dii) sealgádehpet sealgádeiddet
3.p.flt. (sii) sealgádit sealgádedje
presens nektingsform
(odne in) sealgát
preteritum nektingsform
(ikte in) sealgádan
perf.partisipp
(lean) sealgádan
Eanet sojahanhámit →
sealgádit Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • sealgádit verb transitiv infinitiv
  • sealgádit verb transitiv indikativ presens 1.p.flt.
  • sealgádit verb transitiv indikativ presens 3.p.flt.
  • sealgádit verb transitiv indikativ preteritum 2.p.ent.

Juoga ii doaimma?

If you find any bugs, please get in touch with us. Describe the problem, and tell us what web browser or mobile phone you were using, or what word you were searching for when you encountered the problem.

sealgádit lea vejolaččat dán sáni hápmi:

sealgádit Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • sealgádit verb transitiv infinitiv
  • sealgádit verb transitiv indikativ presens 1.p.flt.
  • sealgádit verb transitiv indikativ presens 3.p.flt.
  • sealgádit verb transitiv indikativ preteritum 2.p.ent.