ent. flt.
nominativ suodjalanevttohus suodjalanevttohusat
akkusativ suodjalanevttohusa suodjalanevttohusaid
genitiv suodjalanevttohusa suodjalanevttohusaid
illativ suodjalanevttohussii suodjalanevttohusaide
lokativ suodjalanevttohusas suodjalanevttohusain
komitativ suodjalanevttohusain suodjalanevttohusaiguin
essiv suodjalanevttohussan
Eanet sojahanhámit →

suodjalanevttohus (subst.)

ent. flt.
nominativ suodjalanevttohus suodjalanevttohusat
akkusativ suodjalanevttohusa suodjalanevttohusaid
genitiv suodjalanevttohusa suodjalanevttohusaid
illativ suodjalanevttohussii suodjalanevttohusaide
lokativ suodjalanevttohusas suodjalanevttohusain
komitativ suodjalanevttohusain suodjalanevttohusaiguin
essiv suodjalanevttohussan
Eanet sojahanhámit →
suodjalanevttohus Oza buot hámiid teavsttain →
  • suodjalanevttohus subst. ent. nominativ

ent. flt.
nominativ suodjaleapmi suodjaleamit
akkusativ suodjaleami suodjalemiid
genitiv suodjaleami suodjalemiid
illativ suodjaleapmái suodjalemiide
lokativ suodjaleamis
suodjaleames
suodjalemiin
komitativ suodjalemiin suodjalemiiguin
essiv suodjaleamen
suodjaleame
suodjaleapmin
Eanet sojahanhámit →

suodjaleapmi (subst.)

ent. flt.
nominativ suodjaleapmi suodjaleamit
akkusativ suodjaleami suodjalemiid
genitiv suodjaleami suodjalemiid
illativ suodjaleapmái suodjalemiide
lokativ suodjaleamis
suodjaleames
suodjalemiin
komitativ suodjalemiin suodjalemiiguin
essiv suodjaleamen
suodjaleame
suodjaleapmin
Eanet sojahanhámit →
suodjaleapmi Oza buot hámiid teavsttain →
  • suodjaleapmi subst.

ent. flt.
nominativ evttohus evttohusat
akkusativ evttohusa evttohusaid
genitiv evttohusa evttohusaid
illativ evttohussii evttohusaide
lokativ evttohusas evttohusain
komitativ evttohusain evttohusaiguin
essiv evttohussan
Eanet sojahanhámit →

evttohus (subst.)

ent. flt.
nominativ evttohus evttohusat
akkusativ evttohusa evttohusaid
genitiv evttohusa evttohusaid
illativ evttohussii evttohusaide
lokativ evttohusas evttohusain
komitativ evttohusain evttohusaiguin
essiv evttohussan
Eanet sojahanhámit →
evttohus Oza buot hámiid teavsttain →
  • evttohus subst. ent. nominativ

presens (odne) preteritum (ikte)
1.p.ent. (mun) suodjalan suodjalin
2.p.ent. (don) suodjalat suodjalit
3.p.ent. (son) suodjala suodjalii
1.p.tot. (moai) suodjaletne suodjaleimme
2.p.tot. (doai) suodjaleahppi suodjaleidde
3.p.tot. (soai) suodjaleaba suodjaleigga
1.p.flt. (mii) suodjalit
(mii) suodjalat
suodjaleimmet
2.p.flt. (dii) suodjalehpet suodjaleiddet
3.p.flt. (sii) suodjalit suodjaledje
presens nektingsform
(odne in) suodjal
preteritum nektingsform
(ikte in) suodjalan
perf.partisipp
(lean) suodjalan
Eanet sojahanhámit →

suodjalit (verb)

presens (odne) preteritum (ikte)
1.p.ent. (mun) suodjalan suodjalin
2.p.ent. (don) suodjalat suodjalit
3.p.ent. (son) suodjala suodjalii
1.p.tot. (moai) suodjaletne suodjaleimme
2.p.tot. (doai) suodjaleahppi suodjaleidde
3.p.tot. (soai) suodjaleaba suodjaleigga
1.p.flt. (mii) suodjalit
(mii) suodjalat
suodjaleimmet
2.p.flt. (dii) suodjalehpet suodjaleiddet
3.p.flt. (sii) suodjalit suodjaledje
presens nektingsform
(odne in) suodjal
preteritum nektingsform
(ikte in) suodjalan
perf.partisipp
(lean) suodjalan
Eanet sojahanhámit →
suodjalit Oza buot hámiid teavsttain →
  • suodjalit verb


Der/NomAct (subst.)

  • verbhandlingen
Der/NomAct
  • avledet handlingsnomen subst.

Juoga ii doaimma?

Jus fuobmát meattáhusa, de berrešit váldit oktavuođa minguin. Čilge čuolmma ja muital guđe neahttalohkki dahje mobiilatelefovnna don geavahit, ja maid ledjet ohcame go fuobmájit váttisvuođa.

suodjalanevttohus lea vejolaččat dán sáni hápmi:

Der/NomAct
  • avledet handlingsnomen subst.
evttohus Oza buot hámiid teavsttain →
  • evttohus subst. ent. nominativ
suodjalanevttohus Oza buot hámiid teavsttain →
  • suodjalanevttohus subst. ent. nominativ
suodjaleapmi Oza buot hámiid teavsttain →
  • suodjaleapmi subst.
suodjalit Oza buot hámiid teavsttain →
  • suodjalit verb