presens (odne) preteritum (ikte)
1.p.ent. (mun) vajáldahtán vajáldahtten
2.p.ent. (don) vajáldahtát vajáldahttet
3.p.ent. (son) vajáldahttá vajáldahtii
1.p.tot. (moai) vajáldahtte vajáldahtiime
2.p.tot. (doai) vajáldahttibeahtti vajáldahtiide
3.p.tot. (soai) vajáldahttiba vajáldahtiiga
1.p.flt. (mii) vajáldahttit vajáldahtiimet
2.p.flt. (dii) vajáldahttibehtet vajáldahtiidet
3.p.flt. (sii) vajáldahttet vajáldahtte
presens nektingsform
(odne in) vajáldahte
preteritum nektingsform
(ikte in) vajáldahttán
perf.partisipp
(lean) vajáldahttán
imperativ 2.p.ent.
(til en) vajáldahte
imperativ 2.p.tot.
(til to) vajáldahtti
imperativ 2.p.flt.
(til flere) vajáldahttet
Eanet sojahanhámit →

vajáldahttit (verb)

presens (odne) preteritum (ikte)
1.p.ent. (mun) vajáldahtán vajáldahtten
2.p.ent. (don) vajáldahtát vajáldahttet
3.p.ent. (son) vajáldahttá vajáldahtii
1.p.tot. (moai) vajáldahtte vajáldahtiime
2.p.tot. (doai) vajáldahttibeahtti vajáldahtiide
3.p.tot. (soai) vajáldahttiba vajáldahtiiga
1.p.flt. (mii) vajáldahttit vajáldahtiimet
2.p.flt. (dii) vajáldahttibehtet vajáldahtiidet
3.p.flt. (sii) vajáldahttet vajáldahtte
presens nektingsform
(odne in) vajáldahte
preteritum nektingsform
(ikte in) vajáldahttán
perf.partisipp
(lean) vajáldahttán
imperativ 2.p.ent.
(til en) vajáldahte
imperativ 2.p.tot.
(til to) vajáldahtti
imperativ 2.p.flt.
(til flere) vajáldahttet
Eanet sojahanhámit →
vajáldahttit Sátnehistorjá → Oza buot hámiid teavsttain →
  • vajáldahttit verb transitiv infinitiv
  • vajáldahttit verb transitiv
  • vajáldahttit verb transitiv indikativ presens 1.p.flt.

Juoga ii doaimma?

Jus fuobmát meattáhusa, de berrešit váldit oktavuođa minguin. Čilge čuolmma ja muital guđe neahttalohkki dahje mobiilatelefovnna don geavahit, ja maid ledjet ohcame go fuobmájit váttisvuođa.

vajáldahttit lea vejolaččat dán sáni hápmi:

Der/NomAg
  • avledet handlernomen subst. flt. nominativ
vajáldahttit Sátnehistorjá → Oza buot hámiid teavsttain →
  • vajáldahttit verb transitiv infinitiv
  • vajáldahttit verb transitiv
  • vajáldahttit verb transitiv indikativ presens 1.p.flt.