presens (odne) preteritum (ikte)
1.p.ent. (mun) vajálduhtán vajálduhtten
2.p.ent. (don) vajálduhtát vajálduhttet
3.p.ent. (son) vajálduhttá vajálduhtii
1.p.tot. (moai) vajálduhtte vajálduhtiime
2.p.tot. (doai) vajálduhttibeahtti vajálduhtiide
3.p.tot. (soai) vajálduhttiba vajálduhtiiga
1.p.flt. (mii) vajálduhttit vajálduhtiimet
2.p.flt. (dii) vajálduhttibehtet vajálduhtiidet
3.p.flt. (sii) vajálduhttet vajálduhtte
presens nektingsform
(odne in) vajálduhte
preteritum nektingsform
(ikte in) vajálduhttán
perf.partisipp
(lean) vajálduhttán
imperativ 2.p.ent.
(til en) vajálduhte
imperativ 2.p.tot.
(til to) vajálduhtti
imperativ 2.p.flt.
(til flere) vajálduhttet
Eanet sojahanhámit →

vajálduhttit (verb)

presens (odne) preteritum (ikte)
1.p.ent. (mun) vajálduhtán vajálduhtten
2.p.ent. (don) vajálduhtát vajálduhttet
3.p.ent. (son) vajálduhttá vajálduhtii
1.p.tot. (moai) vajálduhtte vajálduhtiime
2.p.tot. (doai) vajálduhttibeahtti vajálduhtiide
3.p.tot. (soai) vajálduhttiba vajálduhtiiga
1.p.flt. (mii) vajálduhttit vajálduhtiimet
2.p.flt. (dii) vajálduhttibehtet vajálduhtiidet
3.p.flt. (sii) vajálduhttet vajálduhtte
presens nektingsform
(odne in) vajálduhte
preteritum nektingsform
(ikte in) vajálduhttán
perf.partisipp
(lean) vajálduhttán
imperativ 2.p.ent.
(til en) vajálduhte
imperativ 2.p.tot.
(til to) vajálduhtti
imperativ 2.p.flt.
(til flere) vajálduhttet
Eanet sojahanhámit →
vajálduhttit Sátnehistorjá → Oza buot hámiid teavsttain →
  • vajálduhttit verb transitiv infinitiv
  • vajálduhttit verb transitiv
  • vajálduhttit verb transitiv indikativ presens 1.p.flt.

Juoga ii doaimma?

Jus fuobmát meattáhusa, de berrešit váldit oktavuođa minguin. Čilge čuolmma ja muital guđe neahttalohkki dahje mobiilatelefovnna don geavahit, ja maid ledjet ohcame go fuobmájit váttisvuođa.

vajálduhttit lea vejolaččat dán sáni hápmi:

Der/h
  • avledning: -h verb transitiv infinitiv
  • avledning: -h verb transitiv
  • avledning: -h verb transitiv indikativ presens 1.p.flt.
Der/NomAg
  • avledet handlernomen subst. flt. nominativ
vajálduhttit Sátnehistorjá → Oza buot hámiid teavsttain →
  • vajálduhttit verb transitiv infinitiv
  • vajálduhttit verb transitiv
  • vajálduhttit verb transitiv indikativ presens 1.p.flt.
vajálduvvat Sátnehistorjá → Oza buot hámiid teavsttain →
  • vajálduvvat verb intransitiv