presens (odne) preteritum (ikte) kondisjonalis
(mun) šulšen šulšejin šulšelin
šulšešin
(don) šulšet šulšejit šulšelit
šulšešit
(son) šulše šulšii šulšelii
šulšešii
(moai) šulšejetne šulšiime šulšeleimme
šulšešeimme
(doai) šulšebeahtti šulšiide šulšeleidde
šulšešeidde
(soai) šulšeba šulšiiga šulšeleigga
šulšešeigga
(mii) šulšet šulšiimet šulšeleimmet
šulšešeimmet
(dii) šulšebehtet šulšiidet šulšeleiddet
šulšešeiddet
(sii) šulšejit šulšejedje šulšeledje
šulšešedje
presens nektingsform
(odne in) šulše
preteritum nektingsform
(ikte in) šulšen
kondisjonalis nektingsform
(in) šulšele
(in) šulšeše
perf.partisipp
(lean) šulšen
imperativ 2.p.ent.
(til en) šulše
imperativ 2.p.tot.
(til to) šulšejeahkki
imperativ 2.p.flt.
(til flere) šulšejehket
Eanet sojahanhámit →

šulšet (verb)

presens (odne) preteritum (ikte) kondisjonalis
(mun) šulšen šulšejin šulšelin
šulšešin
(don) šulšet šulšejit šulšelit
šulšešit
(son) šulše šulšii šulšelii
šulšešii
(moai) šulšejetne šulšiime šulšeleimme
šulšešeimme
(doai) šulšebeahtti šulšiide šulšeleidde
šulšešeidde
(soai) šulšeba šulšiiga šulšeleigga
šulšešeigga
(mii) šulšet šulšiimet šulšeleimmet
šulšešeimmet
(dii) šulšebehtet šulšiidet šulšeleiddet
šulšešeiddet
(sii) šulšejit šulšejedje šulšeledje
šulšešedje
presens nektingsform
(odne in) šulše
preteritum nektingsform
(ikte in) šulšen
kondisjonalis nektingsform
(in) šulšele
(in) šulšeše
perf.partisipp
(lean) šulšen
imperativ 2.p.ent.
(til en) šulše
imperativ 2.p.tot.
(til to) šulšejeahkki
imperativ 2.p.flt.
(til flere) šulšejehket
Eanet sojahanhámit →
šulšet Sátnehistorjá → Oza buot hámiid teavsttain →
  • šulšet verb transitiv
  • šulšet verb transitiv infinitiv
  • šulšet verb transitiv indikativ presens 1.p.flt.
  • šulšet verb transitiv indikativ presens 2.p.ent.

Juoga ii doaimma?

Jus fuobmát meattáhusa, de berrešit váldit oktavuođa minguin. Čilge čuolmma ja muital guđe neahttalohkki dahje mobiilatelefovnna don geavahit, ja maid ledjet ohcame go fuobmájit váttisvuođa.

šulšet lea vejolaččat dán sáni hápmi:

Der/d
  • avledning: -d verb imperativ nektingsform
  • avledning: -d verb imperativ 2.p.ent.
  • avledning: -d verb indikativ presens nektingsform
Der/h
  • avledning: -h verb imperativ nektingsform
  • avledning: -h verb imperativ 2.p.ent.
  • avledning: -h verb indikativ presens nektingsform
šulšet Sátnehistorjá → Oza buot hámiid teavsttain →
  • šulšet verb transitiv
  • šulšet verb transitiv infinitiv
  • šulšet verb transitiv indikativ presens 1.p.flt.
  • šulšet verb transitiv indikativ presens 2.p.ent.