ent. flt.
nominativ boaldinmuorra boaldinmuorat
akkusativ boaldinmuora boaldinmuoraid
genitiv boaldinmuora boaldinmuoraid
illativ boaldinmurrii boaldinmuoraide
lokativ boaldinmuoras boaldinmuorain
komitativ boaldinmuorain boaldinmuoraiguin
essiv boaldinmuorran
Eanet sojahanhámit →

boaldinmuorra (subst.)

ent. flt.
nominativ boaldinmuorra boaldinmuorat
akkusativ boaldinmuora boaldinmuoraid
genitiv boaldinmuora boaldinmuoraid
illativ boaldinmurrii boaldinmuoraide
lokativ boaldinmuoras boaldinmuorain
komitativ boaldinmuorain boaldinmuoraiguin
essiv boaldinmuorran
Eanet sojahanhámit →
boaldinmuorra Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • boaldinmuorra subst. ent. nominativ

presens (odne) preteritum (ikte)
1.p.ent. (mun) boalddán bolden
2.p.ent. (don) boalddát boldet
3.p.ent. (son) boaldá bolddii
1.p.tot. (moai) bolde bolddiime
2.p.tot. (doai) boaldibeahtti bolddiide
3.p.tot. (soai) boaldiba bolddiiga
1.p.flt. (mii) boaldit bolddiimet
2.p.flt. (dii) boaldibehtet bolddiidet
3.p.flt. (sii) boldet bolde
presens nektingsform
(odne in) boaldde
preteritum nektingsform
(ikte in) boaldán
perf.partisipp
(lean) boaldán
Eanet sojahanhámit →

boaldit (verb)

presens (odne) preteritum (ikte)
1.p.ent. (mun) boalddán bolden
2.p.ent. (don) boalddát boldet
3.p.ent. (son) boaldá bolddii
1.p.tot. (moai) bolde bolddiime
2.p.tot. (doai) boaldibeahtti bolddiide
3.p.tot. (soai) boaldiba bolddiiga
1.p.flt. (mii) boaldit bolddiimet
2.p.flt. (dii) boaldibehtet bolddiidet
3.p.flt. (sii) boldet bolde
presens nektingsform
(odne in) boaldde
preteritum nektingsform
(ikte in) boaldán
perf.partisipp
(lean) boaldán
Eanet sojahanhámit →
boaldit Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • boaldit verb transitiv

Der/NomAct
  • avledet handlingsnomen subst.

ent. flt.
nominativ muorra muorat
akkusativ muora muoraid
genitiv muora muoraid
illativ murrii muoraide
lokativ muoras muorain
komitativ muorain muoraiguin
essiv muorran
Eanet sojahanhámit →

muorra (subst.)

ent. flt.
nominativ muorra muorat
akkusativ muora muoraid
genitiv muora muoraid
illativ murrii muoraide
lokativ muoras muorain
komitativ muorain muoraiguin
essiv muorran
Eanet sojahanhámit →
muorra Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • muorra subst. ent. nominativ

ent. flt.
nominativ boaldin boaldimat
akkusativ boaldima boaldimiid
genitiv boaldima boaldimiid
illativ boaldimii boaldimiidda
lokativ boaldimis boaldimiin
komitativ boaldimiin boaldimiiguin
essiv boaldimen
boaldimin
Eanet sojahanhámit →

boaldin (subst.)

ent. flt.
nominativ boaldin boaldimat
akkusativ boaldima boaldimiid
genitiv boaldima boaldimiid
illativ boaldimii boaldimiidda
lokativ boaldimis boaldimiin
komitativ boaldimiin boaldimiiguin
essiv boaldimen
boaldimin
Eanet sojahanhámit →

Juoga ii doaimma?

If you find any bugs, please get in touch with us. Describe the problem, and tell us what web browser or mobile phone you were using, or what word you were searching for when you encountered the problem.

boaldinmuorra lea vejolaččat dán sáni hápmi:

Der/NomAct
  • avledet handlingsnomen subst.
boaldin Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • boaldin subst.
boaldinmuorra Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • boaldinmuorra subst. ent. nominativ
boaldit Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • boaldit verb transitiv
muorra Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • muorra subst. ent. nominativ