ent. flt.
nominativ johkagáddi johkagáttit
akkusativ johkagátti johkagáttiid
genitiv johkagátti johkagáttiid
illativ johkagáddái johkagáttiide
lokativ johkagáttis johkagáttiin
komitativ johkagáttiin johkagáttiiguin
essiv johkagáddin
Eanet sojahanhámit →

johkagáddi (subst.)

ent. flt.
nominativ johkagáddi johkagáttit
akkusativ johkagátti johkagáttiid
genitiv johkagátti johkagáttiid
illativ johkagáddái johkagáttiide
lokativ johkagáttis johkagáttiin
komitativ johkagáttiin johkagáttiiguin
essiv johkagáddin
Eanet sojahanhámit →
johkagáddi Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • johkagáddi subst. ent. nominativ

ent. flt.
nominativ johka jogat
akkusativ joga jogaid
genitiv joga jogaid
illativ johkii jogaide
lokativ jogas jogain
komitativ jogain jogaiguin
essiv johkan
Eanet sojahanhámit →

johka (subst.)

ent. flt.
nominativ johka jogat
akkusativ joga jogaid
genitiv joga jogaid
illativ johkii jogaide
lokativ jogas jogain
komitativ jogain jogaiguin
essiv johkan
Eanet sojahanhámit →

presens (odne) preteritum (ikte)
1.p.ent. (mun) gáttán gádden
2.p.ent. (don) gáttát gáddet
3.p.ent. (son) gáddá gáttii
1.p.tot. (moai) gádde gáttiime
2.p.tot. (doai) gáddibeahtti gáttiide
3.p.tot. (soai) gáddiba gáttiiga
1.p.flt. (mii) gáddit gáttiimet
2.p.flt. (dii) gáddibehtet gáttiidet
3.p.flt. (sii) gáddet gádde
presens nektingsform
(odne in) gátte
preteritum nektingsform
(ikte in) gáddán
perf.partisipp
(lean) gáddán
Eanet sojahanhámit →

gáddit (verb)

presens (odne) preteritum (ikte)
1.p.ent. (mun) gáttán gádden
2.p.ent. (don) gáttát gáddet
3.p.ent. (son) gáddá gáttii
1.p.tot. (moai) gádde gáttiime
2.p.tot. (doai) gáddibeahtti gáttiide
3.p.tot. (soai) gáddiba gáttiiga
1.p.flt. (mii) gáddit gáttiimet
2.p.flt. (dii) gáddibehtet gáttiidet
3.p.flt. (sii) gáddet gádde
presens nektingsform
(odne in) gátte
preteritum nektingsform
(ikte in) gáddán
perf.partisipp
(lean) gáddán
Eanet sojahanhámit →
gáddit Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • gáddit verb transitiv pres.partisipp

ent. flt.
nominativ gáddi gáttit
akkusativ gátti gáttiid
genitiv gátti gáttiid
illativ gáddái gáttiide
lokativ gáttis gáttiin
komitativ gáttiin gáttiiguin
essiv gáddin
Eanet sojahanhámit →

gáddi (subst.)

ent. flt.
nominativ gáddi gáttit
akkusativ gátti gáttiid
genitiv gátti gáttiid
illativ gáddái gáttiide
lokativ gáttis gáttiin
komitativ gáttiin gáttiiguin
essiv gáddin
Eanet sojahanhámit →
gáddi Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • gáddi subst. ent. nominativ

Juoga ii doaimma?

If you find any bugs, please get in touch with us. Describe the problem, and tell us what web browser or mobile phone you were using, or what word you were searching for when you encountered the problem.

johkagáddi lea vejolaččat dán sáni hápmi:

gáddi Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • gáddi subst. ent. nominativ
gáddit Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • gáddit verb transitiv pres.partisipp
johka Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • johka subst.
johkagáddi Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • johkagáddi subst. ent. nominativ