ent. flt.
nominativ suodjalushuksehus suodjalushuksehusat
akkusativ suodjalushuksehusa suodjalushuksehusaid
genitiv suodjalushuksehusa suodjalushuksehusaid
illativ suodjalushuksehussii suodjalushuksehusaide
lokativ suodjalushuksehusas suodjalushuksehusain
komitativ suodjalushuksehusain suodjalushuksehusaiguin
essiv suodjalushuksehussan
Eanet sojahanhámit →

suodjalushuksehus (subst.)

ent. flt.
nominativ suodjalushuksehus suodjalushuksehusat
akkusativ suodjalushuksehusa suodjalushuksehusaid
genitiv suodjalushuksehusa suodjalushuksehusaid
illativ suodjalushuksehussii suodjalushuksehusaide
lokativ suodjalushuksehusas suodjalushuksehusain
komitativ suodjalushuksehusain suodjalushuksehusaiguin
essiv suodjalushuksehussan
Eanet sojahanhámit →
suodjalushuksehus Oza buot hámiid teavsttain →
  • suodjalushuksehus subst. ent. nominativ

ent. flt.
nominativ suodjalus suodjalusat
akkusativ suodjalusa suodjalusaid
genitiv suodjalusa suodjalusaid
illativ suodjalussii suodjalusaide
lokativ suodjalusas suodjalusain
komitativ suodjalusain suodjalusaiguin
essiv suodjalussan
Eanet sojahanhámit →

suodjalus (subst.)

ent. flt.
nominativ suodjalus suodjalusat
akkusativ suodjalusa suodjalusaid
genitiv suodjalusa suodjalusaid
illativ suodjalussii suodjalusaide
lokativ suodjalusas suodjalusain
komitativ suodjalusain suodjalusaiguin
essiv suodjalussan
Eanet sojahanhámit →
suodjalus Oza buot hámiid teavsttain →
  • suodjalus subst.

ent. flt.
nominativ huksehus huksehusat
akkusativ huksehusa huksehusaid
genitiv huksehusa huksehusaid
illativ huksehussii huksehusaide
lokativ huksehusas huksehusain
komitativ huksehusain huksehusaiguin
essiv huksehussan
Eanet sojahanhámit →

huksehus (subst.)

ent. flt.
nominativ huksehus huksehusat
akkusativ huksehusa huksehusaid
genitiv huksehusa huksehusaid
illativ huksehussii huksehusaide
lokativ huksehusas huksehusain
komitativ huksehusain huksehusaiguin
essiv huksehussan
Eanet sojahanhámit →
huksehus Oza buot hámiid teavsttain →
  • huksehus subst. ent. nominativ

Juoga ii doaimma?

Jus fuobmát meattáhusa, de berrešit váldit oktavuođa minguin. Čilge čuolmma ja muital guđe neahttalohkki dahje mobiilatelefovnna don geavahit, ja maid ledjet ohcame go fuobmájit váttisvuođa.

suodjalushuksehus lea vejolaččat dán sáni hápmi:

huksehus Oza buot hámiid teavsttain →
  • huksehus subst. ent. nominativ
suodjalus Oza buot hámiid teavsttain →
  • suodjalus subst.
suodjalushuksehus Oza buot hámiid teavsttain →
  • suodjalushuksehus subst. ent. nominativ