ent. flt.
nominativ vuorrasiidfuolahus vuorrasiidfuolahusat
akkusativ vuorrasiidfuolahusa vuorrasiidfuolahusaid
genitiv vuorrasiidfuolahusa vuorrasiidfuolahusaid
illativ vuorrasiidfuolahussii vuorrasiidfuolahusaide
lokativ vuorrasiidfuolahusas vuorrasiidfuolahusain
komitativ vuorrasiidfuolahusain vuorrasiidfuolahusaiguin
essiv vuorrasiidfuolahussan
Eanet sojahanhámit →

vuorrasiidfuolahus (subst.)

ent. flt.
nominativ vuorrasiidfuolahus vuorrasiidfuolahusat
akkusativ vuorrasiidfuolahusa vuorrasiidfuolahusaid
genitiv vuorrasiidfuolahusa vuorrasiidfuolahusaid
illativ vuorrasiidfuolahussii vuorrasiidfuolahusaide
lokativ vuorrasiidfuolahusas vuorrasiidfuolahusain
komitativ vuorrasiidfuolahusain vuorrasiidfuolahusaiguin
essiv vuorrasiidfuolahussan
Eanet sojahanhámit →
vuorrasiidfuolahus Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • vuorrasiidfuolahus subst. ent. nominativ

ent. flt.
nominativ fuolahus fuolahusat
akkusativ fuolahusa fuolahusaid
genitiv fuolahusa fuolahusaid
illativ fuolahussii fuolahusaide
lokativ fuolahusas fuolahusain
komitativ fuolahusain fuolahusaiguin
essiv fuolahussan
Eanet sojahanhámit →

fuolahus (subst.)

ent. flt.
nominativ fuolahus fuolahusat
akkusativ fuolahusa fuolahusaid
genitiv fuolahusa fuolahusaid
illativ fuolahussii fuolahusaide
lokativ fuolahusas fuolahusain
komitativ fuolahusain fuolahusaiguin
essiv fuolahussan
Eanet sojahanhámit →
fuolahus Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • fuolahus subst. ent. nominativ

attr. vuoras (olmmoš)
ent. nominativ vuoras  →
flt. nominativ (olbmot leat) vuorrasat
komparativ attr. vuorrasat
vuorraset
komparativ ent. nominativ (vel) vuorraseabbo  →
superlativ ent. nominativ (buot) vuorrasamos
(buot) vuorraseamos  →
Eanet sojahanhámit →

vuoras (adj.)

attr. vuoras (olmmoš)
ent. nominativ vuoras  →
flt. nominativ (olbmot leat) vuorrasat
komparativ attr. vuorrasat
vuorraset
komparativ ent. nominativ (vel) vuorraseabbo  →
superlativ ent. nominativ (buot) vuorrasamos
(buot) vuorraseamos  →
Eanet sojahanhámit →

Juoga ii doaimma?

If you find any bugs, please get in touch with us. Describe the problem, and tell us what web browser or mobile phone you were using, or what word you were searching for when you encountered the problem.

vuorrasiidfuolahus lea vejolaččat dán sáni hápmi:

fuolahus Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • fuolahus subst. ent. nominativ
vuoras Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • vuoras adj.
vuoras Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • vuoras subst.
vuorrasiidfuolahus Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • vuorrasiidfuolahus subst. ent. nominativ