ent. flt.
handlernomen nominativ diktačálli diktačállit
handlernomen akkusativ diktačálli diktačálliid
handlernomen genitiv diktačálli diktačálliid
handlernomen illativ diktačállái diktačálliide
handlernomen lokativ diktačállis diktačálliin
handlernomen komitativ diktačálliin diktačálliiguin
handlernomen essiv diktačállin
Eanet sojahanhámit →

diktačálli (subst.)

ent. flt.
handlernomen nominativ diktačálli diktačállit
handlernomen akkusativ diktačálli diktačálliid
handlernomen genitiv diktačálli diktačálliid
handlernomen illativ diktačállái diktačálliide
handlernomen lokativ diktačállis diktačálliin
handlernomen komitativ diktačálliin diktačálliiguin
handlernomen essiv diktačállin
Eanet sojahanhámit →
diktačálli Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • diktačálli subst. handlernomen ent. akkusativ
  • diktačálli subst. handlernomen ent. genitiv
  • diktačálli subst. handlernomen ent. nominativ

ent. flt.
nominativ dikta divttat
akkusativ divtta divttaid
genitiv divtta divttaid
illativ diktii divttaide
lokativ divttas divttain
komitativ divttain divttaiguin
essiv diktan
Eanet sojahanhámit →

dikta (subst.)

ent. flt.
nominativ dikta divttat
akkusativ divtta divttaid
genitiv divtta divttaid
illativ diktii divttaide
lokativ divttas divttain
komitativ divttain divttaiguin
essiv diktan
Eanet sojahanhámit →

presens (odne) preteritum (ikte)
1.p.ent. (mun) čálán čállen
2.p.ent. (don) čálát čállet
3.p.ent. (son) čállá čálii
1.p.tot. (moai) čálle čáliime
2.p.tot. (doai) čállibeahtti čáliide
3.p.tot. (soai) čálliba čáliiga
1.p.flt. (mii) čállit čáliimet
2.p.flt. (dii) čállibehtet čáliidet
3.p.flt. (sii) čállet čálle
presens nektingsform
(odne in) čále
preteritum nektingsform
(ikte in) čállán
perf.partisipp
(lean) čállán
Eanet sojahanhámit →

čállit (verb)

presens (odne) preteritum (ikte)
1.p.ent. (mun) čálán čállen
2.p.ent. (don) čálát čállet
3.p.ent. (son) čállá čálii
1.p.tot. (moai) čálle čáliime
2.p.tot. (doai) čállibeahtti čáliide
3.p.tot. (soai) čálliba čáliiga
1.p.flt. (mii) čállit čáliimet
2.p.flt. (dii) čállibehtet čáliidet
3.p.flt. (sii) čállet čálle
presens nektingsform
(odne in) čále
preteritum nektingsform
(ikte in) čállán
perf.partisipp
(lean) čállán
Eanet sojahanhámit →
čállit Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • čállit verb transitiv
  • čállit verb transitiv pres.partisipp

Der/NomAg
  • avledet handlernomen subst. ent. akkusativ
  • avledet handlernomen subst. ent. genitiv
  • avledet handlernomen subst. ent. nominativ

ent. flt.
handlernomen nominativ čálli čállit
handlernomen akkusativ čálli čálliid
handlernomen genitiv čálli čálliid
handlernomen illativ čállái čálliide
handlernomen lokativ čállis čálliin
handlernomen komitativ čálliin čálliiguin
handlernomen essiv čállin
Eanet sojahanhámit →

čálli (subst.)

ent. flt.
handlernomen nominativ čálli čállit
handlernomen akkusativ čálli čálliid
handlernomen genitiv čálli čálliid
handlernomen illativ čállái čálliide
handlernomen lokativ čállis čálliin
handlernomen komitativ čálliin čálliiguin
handlernomen essiv čállin
Eanet sojahanhámit →
čálli Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • čálli subst. handlernomen ent. akkusativ
  • čálli subst. handlernomen ent. genitiv
  • čálli subst. handlernomen ent. nominativ

Juoga ii doaimma?

If you find any bugs, please get in touch with us. Describe the problem, and tell us what web browser or mobile phone you were using, or what word you were searching for when you encountered the problem.

diktačálli lea vejolaččat dán sáni hápmi:

Der/NomAg
  • avledet handlernomen subst. ent. akkusativ
  • avledet handlernomen subst. ent. genitiv
  • avledet handlernomen subst. ent. nominativ
dikta Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • dikta subst.
diktačálli Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • diktačálli subst. handlernomen ent. akkusativ
  • diktačálli subst. handlernomen ent. genitiv
  • diktačálli subst. handlernomen ent. nominativ
čálli Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • čálli subst. handlernomen ent. akkusativ
  • čálli subst. handlernomen ent. genitiv
  • čálli subst. handlernomen ent. nominativ
čállit Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • čállit verb transitiv
  • čállit verb transitiv pres.partisipp