ent. flt.
nominativ juovlamuorra juovlamuorat
akkusativ juovlamuora juovlamuoraid
genitiv juovlamuora juovlamuoraid
illativ juovlamurrii juovlamuoraide
lokativ juovlamuoras juovlamuorain
komitativ juovlamuorain juovlamuoraiguin
essiv juovlamuorran
Eanet sojahanhámit →

juovlamuorra (subst.)

ent. flt.
nominativ juovlamuorra juovlamuorat
akkusativ juovlamuora juovlamuoraid
genitiv juovlamuora juovlamuoraid
illativ juovlamurrii juovlamuoraide
lokativ juovlamuoras juovlamuorain
komitativ juovlamuorain juovlamuoraiguin
essiv juovlamuorran
Eanet sojahanhámit →
juovlamuorra Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • juovlamuorra subst. ent. nominativ

ent. flt.
nominativ juovllat
akkusativ juovllaid
genitiv juovllaid
illativ juovllaide
lokativ juovllain
komitativ juovllaiguin
essiv juovlan
Eanet sojahanhámit →

juovllat (subst.)

  • (subst.) jul
    vuosttaš juovlabeaivi
    første juledag
    juovlaruohtta
    julaften
ent. flt.
nominativ juovllat
akkusativ juovllaid
genitiv juovllaid
illativ juovllaide
lokativ juovllain
komitativ juovllaiguin
essiv juovlan
Eanet sojahanhámit →

ent. flt.
nominativ muorra muorat
akkusativ muora muoraid
genitiv muora muoraid
illativ murrii muoraide
lokativ muoras muorain
komitativ muorain muoraiguin
essiv muorran
Eanet sojahanhámit →

muorra (subst.)

ent. flt.
nominativ muorra muorat
akkusativ muora muoraid
genitiv muora muoraid
illativ murrii muoraide
lokativ muoras muorain
komitativ muorain muoraiguin
essiv muorran
Eanet sojahanhámit →
muorra Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • muorra subst. ent. nominativ

Juoga ii doaimma?

If you find any bugs, please get in touch with us. Describe the problem, and tell us what web browser or mobile phone you were using, or what word you were searching for when you encountered the problem.

juovlamuorra lea vejolaččat dán sáni hápmi:

juovlamuorra Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • juovlamuorra subst. ent. nominativ
juovllat Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • juovllat subst.
muorra Word history → Oza buot hámiid teavsttain →
  • muorra subst. ent. nominativ